اخبار

سهراب مرادی، رکوردهای دوضرب و مجموع دنیا را شکست

سهراب مرادی ملی پوش دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری کشورمان، با مهار وزنه 233 کیلوگرم، یک کیلوگرم رکورد دوضرب و با ثبت وزنه 417 کیلوگرم 4 کیلوگرم رکورد جهان را ارتقاء داد.

 

 

 هفتمین روز رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان در آناهیم آمریکا با رقابت گروه A دسته 94 کیلوگرم پیگیری شد. در این وزن سهراب مرادی قهرمان جهان و المپیک دست به کار بزرگی زد و ضمن کسب سه نشان ارزشمند طلای جهان، رکورد دوضرب و مجموع جهان را ارتقاء داد.

 

سهراب مرادی که با ثبت وزنه 184 کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب طلا گرفته بود، در حرکت دوضرب نیز ابتدا وزنه 220 کیلویی را بالای سر برد و سپس برای دومین مرتبه وزنه 233 کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرد تا یک کیلوگرم رکورد سیمون کولچی از لهستان را که در مسابقات جهانی 2000صوفیا ثبت شده بود را ارتقاء دهد و در مجموع هم با 417 کیلوگرم رکورد شخصی خودش را به میزان 4 کیلوگرم افزایش داد.

 

سید ایوب موسوی دیگر ملی پوش دسته 94 کیلویی کشورمان نیز که در حرکت یک‌ضرب وزنه 171 را مهار کرد و در جایگاه پنجم قرارگرفت، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه 208 کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت  هم وزنه 214 کیلوگرمی را مهار کرد تا با مجموع 385 کیلوگرم به دو مدال برنز حرکت دوضرب و مجموع دست یابد.

 

فرخودبیک سوبیروف از ازبکستان که درحرکت یکضرب با ثبت وزنه 183 کیلوگرم به مدال نقره دست یافته بود در حرکت دوضرب سه بار پیاپی وزنه های درخواستی خود را مهار نکرد تا از گردونه مسابقه حذف شود.

 

عملکرد نفرات برتر دسته 94 کیلوگرم به شرح زیر است:

حرکت یکضرب:

۱- سهراب مرادی (ایران): 184 کیلوگرم (مدال طلا)

2- فرخودبیک سوبیروف (ازبکستان): 183 کیلوگرم (مدال نقره)

3- آئوریماس دیدژبالیس(لیتوانی): 176 کیلوگرم (مدال برنز)

 

حرکت دوضرب:

۱- سهراب مرادی (ایران): 223 کیلوگرم (مدال طلا)

2- فارس الباخ (قطر): 220 کیلوگرم (مدال نقره)

3-سید ایوب موسوی (ایران): 214 کیلوگرم (مدال برنز)

 

مجموع:

۱- سهراب مرادی (ایران): 417کیلوگرم (مدال طلا)

2- آئوریماس دیدژبالیس(لیتوانی): 388 کیلوگرم (مدال نقره)

3-سید ایوب موسوی (ایران): 385 کیلوگرم (مدال برنز)

 

منبع: هفته نامه بشیر

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *