اخبار

مرگ بدنساز زیبای دهه 80

شاید نام مت مندلهال برای خیلی‌ها آشنا نباشد. اما چهره او به واسطه چاپ روی جلد بسیاری از نشریات برای علاقمندان به بدنسازی دهه 80 آشنا است.

مت مندلهال در یک خانواده هفت نفره متولد شد. دو برادر و یک خواهر او بدنساز بودند و ژنتیک عضلانی در خانواده او ارثی بود.

مت در ابتدا فوتبال آمریکایی کار می‌کرد. اما آسیب از ناحیه ساعد باعث شد از این رشته دور شود و در طول مدت درمان و کار با وزنه برای تقویت عضلات ساعد، متوجه شد توانایی خوبی در کار با وزنه دارد. او برای مدتی پاورلیفتینگ کار کرد و به همراه برادرش یک باشگاه بدنسازی تاسیس کرد.

در این مدت رشد عضلاتش باعث شد به توصیه برادرش وارد رقابت‌ها شود. او در رقابت‌های ایالتی توانست موفق شود و در سال 1984 با این‌که در نیویورک چهارم شد، توانست ریچ گاسپاری را شکست دهد.

او در همان سال به علت تصادف با ماشین آسیب جدی دید و به تجویز پزشکان از تمرینات سنگین برای آماده‌سازی مسابقات منع شد. اما او بعد از یک سال دوباره در رقابت‌ها شرکت کرد و قهرمان آمریکا شد و به عنوان نماینده این کشور در بازی‌های جهانی لندن شرکت کرد.

برنامه تمرینی و رژیم غذایی تن ورز گیف

بعد از آن عفونت قارچی بدن او را فرا گرفت و کاهش سیستم ایمنی بدنش باعث شد تحت درمان داروهای هومیاپاتی قرار گیرد.

مندلهال به توصیه جو ویدر و جیم مانیان دوباره به رقابت‌ها بازگشت. اما نتایج او در رقابت‌های هر سال ضعیف‌ و ضعیف‌تر می‌شد.

مندلهال نگاهش به بدنسازی تیره‌تر شده بود و در سال 1995 از هرگونه فعالیت در بدنسازی کنار رفت و یک کلینیک ماساژ درمانی راه‌اندازی کرد.

این بدنساز خوش سیما روز گذشته در سن شصت و چهار سالگی درگذشت.

منبع: بشیر آنلاین

در صورت تمایل می‌توانید از برنامه‌های تمرینی تن ورز در حوزه بدنسازی و تناسب اندام نیز بهره ببرید:

برنامه بدنسازی

برنامه افزایش قدرت بدنی

برنامه بدنسازی شکم و پهلو


بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *