برنامه فشرده بدنسازی بانوان

برنامه فشرده بدنسازی بانوان در 6 هفته بسیاری از بانوان را به سمت خود جذب کرده است. بسیاری از خانم‌ها برای داشتن فرم بدنی جذاب زنانه به دنبال یک برنامه تخصصی بدنسازی بانوان به صورت فشرده هستند. مهمترین بخش‌ تمرینات فشرده بدنسازی بانوان شامل تمرینات عضله‌سازی و برنامه چربی‌سوزی بانوان برای داشتن یک اندام ایده‌آل است که تن‌ورز در این برنامه به آن پرداخته است.

در تمام دوره برنامه تخصصی بانوان، بسیاری از خانم‌ها دوست ندارند عضلات حجیم مردانه داشته باشند. تناسب اندام در نگاه مرد و زن متفاوت است. از این رو برنامه تخصصی بدنسازی بانوان با برنامه بدنسازی آقایان متفاوت است.

چرا برنامه تمرین تخصصی بانوان متفاوت است؟

در بسیاری از برنامه تمرینات‌ تخصصی بدنسازی بانوان به خانم‌ها پیشنهاد می‌شود از وزنه‌های سبک‌تر استفاده کنند تا عضلات‌شان مثل مردان حجیم نشود اما این پیشنهاد درست نیست. در واقع به صورت علمی برنامه تمرین تخصصی بانوان با آقایان در نحوه انجام حرکات تفاوت چندانی ندارد و زنان هم می‌توانند همانند مردان از وزنه‌ها و تمرینات سنگین‌تر استفاده کنند. تنها تفاوت عمده تمرین بین بانوان و آقایان در تعداد تکرار حرکات در هر ست می‌باشد. اما چرا؟

 • هورمون تستسترون یک هورمون جنسی مردانه است و تاثیر بسیاری در افزایش حجم عضلات مردان دارد. طبیعتا مقدار آن در بدن زنان به شدت پایین است. بنابراین افزایش حجم عضلات در مردان و زنان و در نتیجه تمرینات فشرده بانوان با آقایان برابر نیست.

در حالت نرمال، عضلات در بدن یک زن به اندازه حجم عضلانی مردانه حجم نمی‌گیرد مگر اینکه میزان هورمون تستسترون در بدن یک زن بالا برود. قطعا شما عکس زنان بدنسازی که عضلات حجیم مردانه دارند را دیده‌اید اما باید بدانید آن حجم عضلانی مربوط به یک برنامه تخصصی بدنسازی بانوان نیست. بلکه در کنار برنامه فشرده بانوان از قرص‌ها و مکمل‌های افزایش هورمون تستسترون در بدن استفاده شده که عوارض بسیاری نیز به همراه دارد.

متاسفانه میزان هورمون تستسترون در بدن برخی از خانم‌ها بیش از مقدار نرمال است و بسته به میزان آن، این زنان برخی صفات و ویژگی‌های مردانه را از خود بروز می‌دهند. اگر میزان تستسترون بدن زن بالا برود زیر نظر پزشک می‌توان آن را کنترل کرد و مقدار ترشح‌ هورمون را در بدن پایین آورد. بنابراین بدون نگرانی و استرس ناشی از افزایش حجم نامتعادل، از برنامه فشرده بدنسازی بانوان در 6 هفته تن‌ورز برای داشتن یک اندام زیبا بهره ببرید.

تمرینات فشرده بدنسازی بانوان

 • میزان جذب فیبر و درصد جذب چربی دربدن خانم‌ها بیشتر از آقایان است. یک برنامه تخصصی ورزش زنانه باید شامل یک برنامه چربی‌سوزی بانوان نیز باشد. زنان به حرکاتی که باعث افزایش چربی سوزی در بدن باشد بیشتر نیاز دارند. بنابراین برنامه چربی سوزی بانوان با اقایان متفاوت است که تن‌ورز این موارد را در طراحی برنامه فشرده بدن‌سازی بانوان در 6 هفته لحاظ نموده است.
 • همانطور که گفته شد قدرت عضلانی و نحوه افزایش حجم عضلات در بدن زنان و مردان متفاوت است. زمان رسیدن به این افزایش حجم و کاهش چربی نیز عموما در بدن زنان و مردان متفات است. اما یک نکته مهم که برنامه فشرده بدنسازی بانوان را از برنامه بدنسازی اقایان مجزا می‌کند نوع فیزیولوژی و آناتومی بدن آن‌هاست. بدن مردان در حالت نرمال تماما بافت ماهیچه‌ای دارد اما در بدن زنان برخی از بافت‌های بدن مثل سینه از توده‌های چربی تشکیل شده است. بنابراین در طراحی برنامه تخصصی بدن‌سازی بانوان تن‌ورز به این نکته توجه ویژه شده است تا چربی‌های مفید بدن بافت خود را از دست ندهند.

تمرینات تخصصی بدنسازی بانوان

انواع تمرینات در برنامه فشرده بدنسازی بانوان در 6 هفته

برنامه فشرده بدنسازی بانوان شامل تمام تمرینات تخصصی بدنسازی از جمله حرکات هوازی و حرکات قدرتی و استقامتی خواهد بود. اگر شما جزو زنانی هستید که به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند و به دنبال یک برنامه فشرده بانوان برای داشتن بدنی جذاب و زیبا هستید با برنامه تخصصی بدنسازی بانوان تن‌ورز به رویای خود تحقق ببخشید.

تن‌ورز با ارائه تمرینات بدنسازی بانوان در 6 هفته مجوعه‌ای کامل از برنامه حرکات عضله سازی و برنامه چربی سوزی بانوان را به صورت فشرده در اختیار شما قرار خواهد داد. از برنامه فشرده بدنسازی بانوان در هر باشگاهی حتی با حداقل امکانات می‌توانید استفاده کنید. شما می‌توانید تمامی تمرینات هوازی و تمرینات استقامتی را در باشگاه و حتی بدون مربی به راحتی انجام دهید بدون اینکه نگران نتیجه باشید.

تمرینات فشرده بدنسازی بانوان تن‌ورز به شما این اطمینان را می‌دهد که می‌توانید خودتان مربی خودتان باشید و از نتیجه کار خود لذت ببرید.

 

چرا برنامه تخصصی بدنسازی بانوان تن‌ورز را انتخاب کنم؟

این سوال جالب و مهمی است. در باشگاه‌ها برای داشتن یک برنامه فشرده بدنسازی بانوان یک مربی به شما پیشنهاد می‌شود که باید زیر نظر او و طبق برنامه زمانی او پیش بروید و این مستلزم یک برنامه‌ریزی زمانی و حذف برخی از برنامه‌های روزمره زندگی شما خواهد بود. با در اختیار داشتن برنامه فشرده بدنسازی بانوان تن‌ورز شما می‌توانید:

 • این یک برنامه فشرده بوده که در 6 هفته با ممارست و تلاش شما باعث ایجاد نتایج قابل توجهی خواهد شد.
 • زمان خود را مدیریت کرده و هر زمان که خواستید در منزل یا باشگاه به تمرین بپردازید.
 • اطمینان داشته باشید که جدیدترین و به روزترین موضوعات علم ورزش در این برنامه دیده شده است.
 • این برنامه به صورت کاملا تخصصی برای بانوان طراحی شده است و تمامی نکات خاص و تفاوت‌ها در ان دیده شده است.
 • با کمترین هزینه شما قادر به دریافت یک برنامه فشرده تخصصی شامل برنامه چربی‌سوزی بانوان و برنامه‌های عضله‌سازی برای داشتن یک بدن جذاب باشید

برنامه فشرده بدنسازی بانوان برای کدام گروه از خانم‌ها مناسب است؟

برای گرفتن یک برنامه تمرینات فشرده بدنسازی بانوان فرقی نمی‌کند شما در چه شرایط فیزیولوژیکی باشید. در برنامه تمرین تخصصی بانوان اضافه وزن یا کمبود وزن فقط یک بهانه به شمار می‌رود و هیچ چیز نباید شما را از داشتن یک اندام زیبا منع کند. برنامه تخصصی بدنسازی بانوان  تن‌ورز مختصص همه خانم‌هایی است که با اراده بالا به دنبال اندام رویایی و سلامتی خود هستند.

شرایط استفاده از برنامه تخصصی بدنسازی بانوان تن‌ورز

برنامه فشرده بدنسازی بانوان با کمترین امکانات باشگاهی قابل اجراست. در صورتی که شما حداقل امکانات تجهیزات ورزشی در منزل را داشته باشید یک برنامه تمرین در منزل نیز به حساب می‌آید. نیاز به صرف هزینه اضافه برای رفتن به باشگاه‌های مدرن‌تر یا گران‌تر نیست. فقط اراده شما کافیست تا با تهیه برنامه فشرده بدنسازی بانوان خودتان مربی خودتان باشید و با برنامه بدنسازی بانوان در 6 هفته به یک تناسب اندام ایده‌آل برسید.

برنامه فشرده بدنسازی بانوان

جمع بندی

تن‌ورز ارائه دهنده برنامه‌ تخصصی بدنسازی آنلاین و تناسب اندام است و در این راه حامی سلامتی و تناسب اندام تمام اعضای جامعه خواهد بود. ما معتقدیم داشتن یک جامعه سالم و پرنشاط با سلامت روحی و جسمی افراد آن جامعه ارتباط مستقیم دارد. هیچ تفاوتی بین زنان و مردان جامعه نیست. از این‌رو تن‌ورز با ارائه برنامه تخصصی بدنسازی بانوان قصد دارد تا علاوه بر تحقق پذیری رویای تناسب اندام و سلامتی زنان، جامعه‌ای زیباتر و شادتر را در کنار همه‌ شما عزیزان بسازد.

شما می‌توانید با چند کلیک ساده و با در اختیار داشتن برنامه فشرده بدنسازی بانوان در 6 هفته به صورت آنلاین به تناسب اندام زیبای زنانه دسترسی پیدا کنید.

 

در صورت تمایل می‌توانید از سایر برنامه‌های تخصصی تن‌ورز در حوزه بدنسازی و تناسب اندام نیز بهره ببرید:

برنامه اختصاصی بدنسازی زیر نظر مربی

برنامه اختصاصی رژیم غذایی

برنامه اختصاصی مکمل ورزشی

برنامه فشرده بدنسازی بانوان در 6 هفته

برنامه فشرده عضلات سینه در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات پا در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات شکم و پهلو – سیکس پک در 4 هفته

برنامه فشرده افزایش حجم بازو در 4 هفته

برنامه فشرده بدن تابستانی در 4 هفته

برنامه مقدماتی تمرین در منزل  

 برنامه نیمه‌حرفه‌ای تمرین در منزل 

 برنامه پیشرفته تمرین در منزل

برنامه تمرین در محل کار

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 رای)

Loading...


N:1581


در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید. 

9 دیدگاه در “برنامه بدنسازی بانوان

 1. نامی گفت:

  این برنامه فشرده برای همه خانم‌ها مناسبه؟

  1. تن ورز گفت:

   سلام دوست عزیز
   این برنامه فقط نیاز به یه امادگی اولیه بدنی دارد و لازم است با تجهیزات باشگاهی انجام شود. اگر مشکلات جسمی خاصی ندارید و در سطح اولیه امادگی بدنی هستید به راحتی از این برنامه استفاده کنید. در غیر این صورت از مشاوران ما کمک بگیرید

 2. هدیه حلاجی گفت:

  سلام.برنامه تمرین خانم‌ها با آقایون متفاوته؟

  1. تن ورز گفت:

   سلام هدیه خانم
   بله به دلیل شرایط بدنی و فیزیولوژی متفاوت این برنامه متفاوت هست

 3. کوثر تالاری گفت:

  سلام. چند دوره از شما برنامه می‌گیرم و بسیار راضیم از روند پیشرفتم. ممنون از زحمات شما

  1. تن ورز گفت:

   سلام تن ورزی عزیز
   خیلی ممنون که بازخورد خوبتون از همیاری تن ورز با شما رو درج کردید. درود فراوان

 4. بهنوش گفت:

  یه برنامه حرفه‌ای اختصاصی برای خانم‌ها. عالی هستین

 5. صبا جلالی گفت:

  برنامه خانم‌ها چقدر با آقایان متفاوته؟

  1. تن ورز گفت:

   سلام صبای گرامی
   برنامه خانم‌ها به دلیل فیزیولوژی متفاوتی که دارند با برنامه بدنسازی آقایون متفاوت است. این تفاوت بیشتر در تعداد ست‌ها و وزنه‌ها و ترکیب نوع تمرینات می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *