دانستنی‌های بدنسازی, دانستنی‌های بدنسازی بانوان, مقالات

5 روش افزایش انگیزه به‌منظور تمرین مداوم

 مدت زمان لازم برای خواندن این مطلب: 5 دقیقه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای)

Loading...

اگر کاهش وزن همانند خوردن آسان باشد، آیا می‌‌توانید از همان روش برای تداوم روند تناسب‌‌اندام خود استفاده کنید؟

افرادی که فهرستی از غذاهای دریافتی تهیه می‌‌کنند، وزن خود را دو برابر سایر افرادی که گزارشی از غذاهای مصرفی تهیه نمی‌‌کنند، کاهش می‌‌دهند. این موضوعی است که مرکز تحقیقات سلامتی Permanence در طی گزارشی اخیر اعلام کرده است. اما اگرچه تهیه گزارش منجر به افزایش مسئولیت‌‌پذیری شما نسبت به نحوه رفتار با بدنتان می‌‌شود، تداوم و دنبال کردن یک‌روند تناسب‌‌اندام با تداوم تغذیه سالم تفاوت دارد. مربیان حرفه‌‌ای روش‌‌های زیر را برای افزایش انگیزه افراد توصیه می‌‌کنند.

 1. دیدگاه خود را تغییر دهید

تفکر خود را از فردی تنبل به فردی ورزشکار تبدیل کنید. این روش ممکن است چالشی بزرگ به نظر برسد، اما دشوار نیست. آپریل بولینگ زن 33 ساله‌‌ای است که زندگی پرمشغله خود را به‌عنوان بهانه‌‌ای برای عدم تمرین استفاده نکرد. بعد از تولد فرزندانش، بولینگ ورزش را به روشی تبدیل کرد از طریق آن می‌‌توانست مثالی قدرتمند را به فرزندانش نشان دهد.

وی می‌‌گوید: من بدین نتیجه رسیده‌‌ام که کودکان کاری را انجام می‌‌دهند که از والدین خود مشاهده می‌‌کنند. اکنون هر دو فرزند من بسیار فعال هستند.

بولینگ تمرینات خود را به‌عنوان یک موهبت قلمداد می‌‌کرد. وی همچنین از سایرین الهام می‌‌گرفت. وی می‌‌گوید: شما باید از تمام افرادی که می‌‌بینید، الهام بگیرید و حتی کسانی که ازنظر فیزیکی فعال نیستند، نیز باید الهام‌‌بخش شما باشند. شما حتی می‌‌توانید برچسب‌‌هایی را بر روی آینه اتاقتان چسبانده و بر روی آن‌ها عبارت “من خوش‌‌شانس هستم” را بنویسید. دستیابی به موفقیت و تعهد به تداوم روند تناسب‌‌اندام در ذهن شما آغاز می‌‌شود.

 1. هدفی تعیین کنید

هیچ‌چیزی بیشتر از یادداشت هدف بر روی تقویم لذت‌‌بخش‌‌تر نیست. اهداف خود را نوشته و برنامه‌‌ای ایجاد کنید تا بتوانید قبل از روز موعد به هدفتان دست‌یابید.

استیسی فاولر ـ مربی ـ می‌‌گوید: “اهداف واقع‌‌گرایانه‌‌ای برای خودتان تعیین کرده و مسیر دستیابی به آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. در این صورت است که مشاهده خواهید کرد تمام موارد در زندگی شغلی، خانگی و سلامتی در مسیر مناسبی حرکت خواهند کرد.”

ضرورتی ندارد که هدف شما آمادگی برای یک مسابقه باشد. ممکن است هدف شما استفاده از لباسی باشد که سال پیش خریداری کردید اما به دلیل تفاوت سایز نمی‌‌توانید از آن استفاده کنید. صر‌‌ف‌‌نظر از هدف، آن را یادداشت کرده و هرروز آن را در ذهنتان مرور کنید.

از واقع‌‌گرایانه بودن هدف اطمینان حاصل کرده و آن را در زندگی‌تان بگنجانید، زیرا در غیر این صورت شما خود را در معرض شکست قرار می‌‌دهید. بولینگ در سال 2006 با مسابقات mini triathlon (شنای 250 یارد، دوچرخه‌‌سواری 10 مایل و دوی 3.5 مایل) شروع کرد. وی امسال توانست مسابقات Ironman Wisconsin (شنای 2.4 مایل، دوچرخه‌‌سواری 112 مایل و دوی 26.2 مایل) را کامل کند.

 1. زمانی را برای تمرین برنامه‌‌ریزی کنید

برخی از ورزشکاران همواره تمرینات خود را قبل از طلوع خورشید یا شب‌هنگام و بعد از خواب همه اعضای خانواده انجام می‌‌دهند. برنامه هفتگی خود را بررسی کرده و ساعتی را برای تمرین انتخاب کنید که برایتان مناسب است.

تامیرا کول (24 ساله) ساعت خاصی را برای افزایش انرژی خود در طول روز انتخاب کرد. وی می‌‌گوید: “در تختخواب بودن بسیار آسان است. اما شما باید ساعت خود را تنظیم کرده و از خواب بیداری شوید. در این صورت احساس خواهید کرد که انرژی بیشتری داشته و در طول روز نیز عملکرد بهینه‌‌ای خواهید داشت.”

اگر خود را متقاعد کنید که بعد از آخرین جلسه، زمانی که بچه‌‌ها خوابیدند، یا زمانی که همسرتان به خانه می‌‌آید یا … ورزش خواهید کرد، با شکست مواجه خواهید شد. زیرا احتمال دارد که در آخرین لحظه جلسه دیگری برای شما پیش‌آمده، هوا نامساعد بوده و یا بچه‌‌ها قصد خواب نداشته باشند. تمرینات خود را برنامه‌‌ریزی کرده و بر روی یک تقویم یادداشت کنید. جلسه تمرین را همانند یک جلسه بسیار مهم قلمداد کرده و سایر اقدامات را با توجه به آن برنامه‌‌ریزی کنید. شما می‌‌توانید از اپلیکیشن‌‌های یادآوری، ایمیل یا روش‌‌های دیگر نیز برای برنامه‌‌ریزی استفاده نمایید.

 1. به دنبال تفریح و تنوع باشید

انسان‌‌ها به تغییر و تنوع نیاز دارند تا بتوانند انگیزه خود را برای انجام اقدامات مختلف افزایش دهند. شما نیز به تفریح نیاز دارید. در حین تمرین، تفریح نیز داشته باشید تا بتوانید از روند تمرینات خود لذت ببرید.

برنامه تمرین خود را طوری تنظیم کنید که همواره از روش‌‌ها و تمرینات متفاوت استفاده نمایید. تمریناتی را در برنامه خود قرار دهید که از انجام آن‌ها لذت می‌‌برید که ازجمله آن‌ها می‌‌توان به رقص یا ورزش‌‌هایی که می‌‌توانید با دوستان یا اعضای خانواده خود انجام دهید، اشاره کرد.

در طی انتخاب بهترین تمرینات، به ندای درون خود گوش دهید. برای مثال، کول شرکت در کلاس‌‌های هیپ‌‌هاپ را برای تمرین انتخاب کرد. وی می‌‌گوید: “انرژی دریافتی من از رقص بسیار بیشتر از دویدن است.”

تنوع تمرین باعث به چالش کشیده شدن بدنتان می‌‌شود و این امر منجر می‌‌شود که گروه ماهیچه‌‌های جدیدتری را تمرین دهید که پیش‌تر هرگز از آن‌ها استفاده نکرده بودید و درنتیجه با یک تیر دو نشان می‌‌زنید. برای مثال، تای چی و یوگا ازجمله تمریناتی هستند که منجر به آرامش عصبی و فعالیت فیزیکی می‌‌شوند. شما می‌‌توانید یک DVD تمرین خریداری کرده و روند تمرینات خود را تغییر دهید.

 1. از دیگران کمک بخواهید

در آمریکا، برخی افراد در درخواست کمک از سایر افراد مشکل دارند. در طی برنامه تمرین برای تناسب‌‌اندام، ما به ترغیب سایر افراد نیاز داریم.

بولینگ می‌‌گوید: “تمرین در زندگی ما جریان دارد. تمرین یکی از ضروریات زندگی ما است. برخی اوقات ما به‌جای تماشای تلویزیون، تمریناتی را در کنار یکدیگر انجام می‌‌دهیم.”

برای برخی دیگر، داشتن یک دوست برای دویدن ضروری است و این دسته از افراد برنامه تمرین خود را با یکدیگر هماهنگ می‌‌کنند. وقتی تنها هستید، ممکن است تمرین را کنار بگذارید، اما اگر به کسی قول داده باشید که تمرین خواهید کرد، نمی‌‌توانید برنامه را لغو کنید.

شما همچنین می‌‌توانید در یک شبکه اجتماعی یا یک انجمن آنلاین عضو شده و راهنمایی‌‌هایی را از افراد حرفه‌‌ای، کارشناسان تغذیه یا مربیان دریافت کرده و با آن‌ها درزمینهٔ کاهش یا افزایش وزن مشورت کنید. افرادی که از این روش‌‌ها استفاده می‌‌کنند، قادرند در مقایسه با افرادی که به‌تنهایی برنامه تمرین خود را تنظیم می‌‌کنند، سه برابر بیشتر وزن خود را کاهش دهند.

می‌‌توانید از مسئولین دفتر یا اداره خود بخواهید تا کلاس‌‌های تناسب‌‌اندام، یوگا یا پیلاتس برگزار کنند تا از این طریق نیز به اهداف خود برسید.

خود را به‌عنوان یک ورزشکار تصور کنید. هدفی تعیین کرده، از دوستی کمک بخواهید، جلسات تمرین را در تقویم یادداشت کرده و از انجام تمرینات لذت ببرید. در این صورت همواره سالم، خوشحال و باانرژی خواهید بود.


تالیف:

تن‌ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت gaiam.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید. 

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “5 روش افزایش انگیزه به‌منظور تمرین مداوم

 1. حمید گفت:

  سلام
  ممنون از نکات آموزشی انگیزشی که برام ارسال می کنید
  مدیر محترم آکادمی تن ورز از عنایت شما سپاس گذارم

  1. واحد تولید محتوای تن ورز گفت:

   سلام. دوست عزیز بسیار خوشحالیم که همراه همیشگی تن ورز هستید و از مطالب تیم تن ورز رضایت کامل را دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *