دانستنی‌های بدنسازی, دانستنی‌های بدنسازی بانوان, مقالات

5 گام برای بهبود رابطه‌ی ذهن و عضله

مدت زمان لازم برای خواندن این مطلب: 2 دقیقه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای)

Loading...

زمانی که ما در مورد کاهش وزن صحبت می‌‌کنیم، اغلب به بخش‌‌های بدن، ماهیچه‌‌ها و مفاصل اشاره داریم. واقعیت این است که مغز نیز یکی از اصلی‌‌ترین اندام‌‌های بدن است که می‌‌تواند در تنظیم تناسب‌‌اندام و کاهش وزن نقش داشته باشد. با ارتباط ذهن و ماهیچه‌‌ها، ما می‌‌توانیم از مغز برای تقویت ماهیچه‌‌های خود استفاده کنیم. در اینجا به مراحل تقویت ارتباط ذهن و ماهیچه اشاره خواهیم کرد که شما برای کاهش وزن و دستیابی به تناسب‌‌اندام به آن نیاز دارید.

  1. بر روی فرم تمرکز کنید

وزن خود را کاهش داده و ماهیچه‌‌های کالری سوز را با یادگیری فرم صحیح حرکت ایجاد کنید. فرم مناسب شما را قادر می‌‌سازد تا از ماهیچه‌‌های خود به‌طور بهینه استفاده کنید. استفاده از فرم صحیح حرکات منجر به کاهش آسیب می‌‌شود.

شما می‌‌توانید از ویدئوهای آموزشی برای بهبود تناسب‌‌اندام خود استفاده کنید. بنابراین، یادگیری فرم صحیح حرکت باید اصلی‌‌ترین اولویت شما باشد.

  1. بر روی ماهیچه‌‌های هدف تمرکز کنید

ممکن است شما انرژی خود را صرف ماهیچه‌‌هایی کنید که مدنظر شما نیستند. اگر در کلاس‌‌های یوگا شرکت کرده باشید، بدون شک با این روش آشنا هستید. برای مثال، شما ممکن است در طی حرکت جلو بازو با هالتر، ماهیچه‌‌های گردن را منقبض کنید. شما باید فقط بخش‌‌هایی از بدن را که قصد تقویت آن‌ها را دارید را مورد هدف قرار داده و سایر ماهیچه‌‌ها را در حالت استراحت نگه‌دارید.

یکی از بهترین تمریناتی که می‌‌توانید انجام دهید، تمرین Armed and Dangerous می‌‌باشد. در طی این روش از دمبل برای هدف قرار دادن ماهیچه‌‌های سرشانه، عضلات دو سر و سه سر استفاده می‌‌شود. در طی انجام این حرکت دقت کنید که ماهیچه‌‌های نامرتبط را منقبض نکنید.

  1. بر روی تنفس تمرکز کنید

اگر تمرینات یوگا انجام داده‌‌اید، بدون شک می‌‌دانید که تمرکز بر روی تنفس منجر به ارتباط ذهن و بدن می‌‌گردد. تمرکز بر روی تنفس منجر به از بین رفتن موارد مزاحم گردیده و تنشی که ممکن است مانع از عملکرد بهینه ماهیچه‌‌ها شود را از بین می‌‌برد.

حتی اگر به یوگا علاقه ندارید، چندین جلسه یوگا می‌‌تواند روش خوبی برای تقویت ارتباط ذهن، بدن و تنفس باشد.

  1. بر روی تصور تمرکز کنید

ورزشکاران حرفه‌‌ای همواره در حال تمرین هستند. اما آن‌ها در کنار تمرین از روشی به نام تصور نیز استفاده می‌‌کنند که طی آن فرد تصویری از حرکتی که قصد دارد انجام دهد، ایجاد کرده و سپس آن را اجرا می‌‌کند. تحقیقات نشان می‌‌دهند این روش منجر به تقویت ماهیچه‌‌ها نیز می‌‌شود. برای مثال، مطالعه‌‌ای نشان داد که افرادی که در طی تمرین بر روی انگشت کوچک خود تمرکز می‌‌کردند، توانستند قدرت انگشت کوچک خود را به میزان قابل‌‌توجهی افزایش دهند.

قبل از تمرین، حرکاتی که قصد دارید انجام دهید را تصور کنید. برای مثال، هر یک از حرکات دست خود را تصور کنید تا بتوانید حرکت جلو بازو با هالتر فوق‌‌العاده‌‌ای اجرا نمایید.

  1. بر روی واقع‌‌گرا بودن تمرکز کنید

با ایجاد اهداف غیرقابل‌دسترس، به سمت شکست حرکت نکنید. برای مثال هرگز به خودتان قول ندهید که هرروز یک ساعت به باشگاه رفته و برای 25 کیلوگرم وزنه تلاش خواهم کرد. این اهداف غیرقابل‌دسترس بوده و معمولاً منجر به ناامیدی می‌‌شوند.

شما باید اهداف کوچکی برای خود تعیین کنید که قادر به انجام آن‌ها هستید. اگر پیش‌تر تمرین نکرده‌‌اید، می‌‌توانید روزانه 10 الی 20 دقیقه تردمیل به همراه تمرینات مبتدی را در برنامه خود قرار دهید. هم‌زمان با مشاهده نتایج، انگیزه شما افزایش‌یافته و می‌‌توانید شدت تمرینات را افزایش دهید. گام‌‌های کوچک‌تر به‌راحتی قابل انجام بوده و انگیزه شما را افزایش می‌‌دهند.


تالیف:

تن‌ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت skinnyms.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید. 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *