برنامه‌های بدنسازی, کاهش وزن، چربی‌سوزی, مقالات

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای یک برنامه تمرین ۴ هفته‌ای است که با هدف کاهش چربی بدن طراحی شده است. اگر به دنبال کاهش وزن اصولی و حذف چربی‌های زاید بدن خود هستید با این برنامه تمرین آنلاین همراه باشید.

برنامه بدنسازی چربی سوزی 4 هفته‌ای برای کاهش تضمینی چربی

با استفاده از این برنامه غذایی بدنسازی چربی سوزی 4 هفته‌ای، شما می‌توانید وزن خود را کاهش داده و به‌ تناسب اندام موردنظر خود دست‌یابید. برخی اوقات، دستیابی به‌ تناسب اندام مطلوب نیازمند وفادار بودن به عهد و پیمانی است که با خودتان بسته‌اید. این موضوع را از سارا هانزبرگر جویا می‌شویم. در زمان دبیرستان، وی اولین تجربه ورزشی خود را با ثبت‌نام در باشگاه مدرسه آغاز کرد.

هانزبرگر می‌گوید: “من به مدت چندین سال به‌شدت فعال بودم. در مسابقات شنا، فوتبال، دو و والیبال شرکت کردم، اما اولین تجربه من در انجام تمرینات مربوط به‌ تناسب اندام به‌صورت انفرادی بود.”

ازآن جایی‌که وی نمی‌دانست باید از کجا شروع کند، تمرینات را با محدوده آسایش و راحتی خود آغاز نمود.

وی می‌گوید: “من زمانم را صرف دویدن بر روی تردمیل و هم‌چنین انجام انواع مختلفی از تمرینات شکمی می‌نمودم، زیرا این موارد تنها تمریناتی بودند که از نحوه انجام آن‌ها مطمئن بودم.”

سپس یک روز وی در حال انجام تمرین پلانک از خود یک عکس سلفی گرفت و آن را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت. عنوان عکس وی “این آغاز تناسب‌اندام من هست” بود. او به عهد خود وفا کرد.

برنامه تمرین چربی سوزی حرفه‌ای در ۴ هفته


شما می‌توانید از برنامه اختصاصی بدنسازی تن ورز زیر نظر مربیان رسمی فدراسیون بدنسازی، برنامه پیشرفته چربی سوزی در تن‌ورز نیز استفاده کنید.


آغاز یک سبک زندگی سالم

اکنون هانزبرگر 22 سال دارد و به‌تازگی نیز از دانشگاه وست چستر پنسیلوانیا در رشته مربیگری ورزشی و تغذیه فارغ‌التحصیل شده است. وی به‌صورت تمام‌وقت به‌عنوان یک مربی در ساختمان NutraBio Labs مشغول به فعالیت می‌باشد.

هم‌چنین برای شرکت در Amateur Bikini Olympia (2017) در لاس‌وگاس نیز تمرین نمود. هانزبرگر همواره به دنبال عبور از موانع بوده و در حال حاضر نیز در حال مطالعه برای شرکت در آزمون تخصصی تناسب اندام است تا این مدرک را نیز به سایر مدارک و مقامات خود بی افزاید.

دنیای تناسب‌اندام به عشق و علاقه هانزبرگر تبدیل‌شده است و این روش سبک زندگی او را تشکیل می‌دهد.

 

وی می‌گوید: “در طی سال‌های اخیر من با فراز و نشیب‌های تمرین، تغذیه و ایجاد یک بدن متناسب آشنا شدم. تمرینات من شدید، متمرکز و دارای ساختار متناسبی برای ایجاد تناسب‌اندام بوده و منجر به تقارن عضلات فرد می‌گردند.”

همان‌طور که هانزبرگر نیز می‌گوید، نیازی نیست خود را به‌گونه‌ای تحت‌فشار قرار دهید که گویا قرار است در سر صحنه فیلم‌برداری حضورداشته باشید. اگر به دنبال کاهش چربی هستید، او برنامه بدنسازی را برای شما ارائه می‌دهد که صرف‌نظر از مبتدی یا حرفه‌ای بودن، می‌توانید از آن بهره‌مند شده و چربی‌های خود را ازدست‌داده و به‌ تناسب اندام برسید.

برنامه تمرین چربی سوزی بانوان

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای بخشی از رویکردهای بدن‌سازی مؤثر هانزبرگر را ترکیب می‌کند. این موارد شامل روش فردی وی برای آماده‌سازی بدن و هم‌چنین تداوم یک سبک زندگی بدون چربی است.

یک حمله متعادل برای کاهش مؤثر چربی‌ها

این برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای را می‌توانید به مدت 4 هفته تکرار نموده و در مواقع ضرورت نیز آن‌ها را مجدداً انجام دهید. با استفاده از این برنامه بدنسازی شما می‌توانید گروه عضلات اصلی خود را تحت تأثیر قرار داده و به نقاط ضعف معمول بدن، نظیر عضلات شکم و سرینی توجه نمایید.

این حمله متعادل به شما کمک می‌کند تا همه ماهیچه‌ها را به میزان یکسانی تمرین داده و به اندام متقارنی دست‌یابید. نیازی نیست که خود را در طی هر تمرین تا سر حد خستگی تحت‌فشار قرار دهید. به‌جای آن، هانزبرگر از شما می‌خواهد بر روی انقباض یا افزایش طول هر یک از ماهیچه‌های خود تمرکز کنید. سعی کنید تا حد توان خود و تا جایی که احساس راحتی دارید، از وزنه‌های سنگین‌تر استفاده کنید، اما هدف اصلی افزایش ارتباط ذهن و عضلات در طی تمرینات و هفته‌های پی‌درپی می‌باشد.

برای افزایش چربی سوزی، عضلات بیشتری بسازید

به خاطر داشته باشید که کاهش وزن صرفاً به معنای چربی سوزی بدن نیست. شما باید در حین کاهش چربی، ماهیچه‌های خود را نیز افزایش دهید، زیرا افزایش عضله منجر به افزایش چربی سوزی در زمان استراحت می‌گردد. این برنامه تمرینی بر پایه هایپرتروفی است و دارای محدوده 8-15 تکرار بوده و در هر ست 45-60 ثانیه استراحت وجود دارد.

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای

انتخاب هانزبرگر استفاده از وزنه‌های سنگین می‌باشد، اما نباید هرگز حرکات بدنسازی را با شدت بسیار زیاد انجام داد.

وی می‌گوید: “زمانی که از قدرتی که در طی استفاده از وزنه‌های سنگین کسب کرده بودم، احساس رضایت کردم، به دنبال روش‌های دیگری برای بهتر ساختن تناسب‌اندامم بودم. اکنون تمرکز من از وزنه‌برداری به عدم وزنه‌برداری با تمرکز بر روی ارتباط ذهن و عضله منعطف شده است. من این اقدام را با افزودن ابزارها و تکنیک‌های متفاوت انجام می‌دهم تا تمریناتم را چالش‌برانگیزتر نمایم.”


شما می‌توانید ازبرنامه اختصاصی بدنسازی تن ورززیر نظر مربیان رسمی فدراسیون بدنسازی، برنامه پیشرفته چربی سوزی  در تن‌ورزنیز استفاده کنید.


تمرین بیشتر در مدت‌زمان کوتاه: برنامه چربی سوزی

به‌منظور استفاده بهینه از زمان و انجام تمرینات بیشتر در مدت کوتاه، از سوپرست‌ها و تمرینات منفی استفاده شده و تمرینات مختلف با یکدیگر ترکیب شده تا بسیار چالش‌برانگیز شوند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، برخی از تمرینات نیازمند میزان تکرار در حد توان می‌باشند، اما زمانی که به 20 تکرار می‌رسید، اطمینان حاصل کنید که در تمرین بعدی وزنه‌ها را افزایش دهید. تمرینات هانزبرگر به 45-75 دقیقه زمان نیاز دارند و هدف آن‌ها افزایش وزن و حجم و چربی سوزی‌ست. این برنامه بدنسازی چربی سوزی در صورت نیاز شامل کاردیو نیز می‌باشد.

در طی برنامه تمرینی، شما پنج روز در هفته تمرینات وزنی و در روز ششم نیز کاردیو انجام می‌دهید. در اینجا به ساختار چهار هفتگی برنامه چربی سوزی هانزبرگر می‌پردازیم:

  • در هفته اول، تمرینات را در 3-4 ست انجام داده و تعداد تکرار در هر ست باید در محدوده 12-15 باشد. هدف اصلی در این مرحله از تمرینات، ایجاد پایه و اساس تمرینات چالش‌برانگیز است و در طی این دور باید بتوانید تمرینات را با 10-12 تکرار انجام دهید. در طی این مرحله، دو روز به تمرینات بالاتنه و دو روز نیز به تمرینات پایین‌تنه اختصاص داده می‌شود. روز آخر نیز تمرینات بازیابی فعال برای کل بدن انجام می‌گیرند.
  • در هفته دوم، وزنه‌ها را به میزانی افزایش داده که بتوانید 8-10 تکرار را انجام دهید. ست‌های پایانی تعداد تکرار در محدوده 6-12 است. در طی برنامه چهارهفته‌ای، میزان وزنه‌ها برای تمام ست‌های یک تمرین را ثابت نگه‌دارید و سپس میزان وزنه‌ها را در صورت نیاز برای تمرینات بعدی افزایش دهید. نرمش قبل از استفاده از وزنه‌های سنگین را فراموش نکرده و هرگز بدون آمادگی به سراغ وزنه‌های سنگین نروید زیرا این امر منجر به آسیب می‌گردد.
  • در طی هفته سوم، تعداد ست‌ها را به چهارست افزایش دهید اما از همان میزان وزنه در هفته دوم استفاده نمایید. این امر منجر به افزایش فشار وارده به ماهیچه‌ها گردیده و درنتیجه حجم ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد که به‌واسطه آن میزان کالری سوزانده شده نیز بیشتر می‌شود. در این صورت است که می‌توانید شدت تمرینات خود را نیز افزایش دهید.
  • طی هفته چهارم، میزان وزنه‌ها را همانند هفته‌های پیشین نگه‌داشته اما میزان ست‌ها را به 5 ست به ازای هر تمرین افزایش دهید، این امر منجر به افزایش فشار و درنتیجه رشد عضلات می‌گردد.

برنامه بدنسازی چربی سوزی

لاغر بی‌اندیشید، لاغر بمانید

غذاهای مصرفی و نحوه سازمان‌دهی تمرینات ازجمله موارد کلیدی  یک برنامه بدنسازی کاهش وزن به شمار می‌روند. اما به عقیده هانزبرگر، بهترین روش برای دستیابی به اهداف، آغاز کردن روند از ذهن خودتان هست. برای دستیابی به موفقیت‌های طولانی‌مدت، شما باید ذهنیت قوی‌تری داشته باشید.

هانزبرگر می‌گوید: “در طی این برنامه، من از شما می‌خواهم اهدافی را برای خود تعیین نموده و آن‌ها را در پایان هر هفته ارزیابی نمایید. بنشینید و با خودتان روراست باشید. به مواردی که در طول هفته به‌خوبی انجام داده و به مواردی که می‌توانستید بهتر انجام دهید، فکر کنید. ذهنیتی ایجاد کنید که در آن هر هفته برای بهتر ساختن عملکرد خود تلاش می‌کنید. تغییرات کوچک در طول زمان و در طولانی‌مدت به عادت تبدیل می‌شوند.

تمرین، رژیم غذایی، بازیابی و تفکر منجر به ایجاد مسیری مناسب برای دستیابی به‌ تناسب اندام می‌گردند.

هانزبرگر می‌گوید: من مسیری طولانی را طی کردم و در ابتدا صرفاً تمرینات کاردیو و شکم انجام می‌دادم. من از اصولی پیروی کردم و به موفقیت رسیدم. باافتخار می‌گویم که این برنامه بدنسازی چربی سوزی منجر به تحول من در هفده‌سالگی شد.

برنامه چربی سوزی سارا هانزبرگر برای چهار هفته

روز اول: پا

1- سوپرست: 3 ست

خارج ران سیم‌کش: 15 تکرار

 

خارج ران سیم‌کش خارج ران سیم‌کش

لانج (لانگز) از کنار (جانب) با کش: 15 تکرار

لانج لانج

2- پشت پا  ایستاده: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

 پشت پا ایستاده  پشت پا ایستاده

3- سومو ددلیفت: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

سومو ددلیفت سومو ددلیفت

4- سوپرست

پل باسن با اسمیت: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

پل باسن با اسمیت پل باسن با اسمیت

لانج (لانگز) مورب با کتل بل

یا لانگز مورب را با دستگاه اسمیت انجام دهید. 3-5 ست

5 ست- 10-12 تکرار

لانج لانج

5- سوپرست

پرس پا: 3-5 ست

برای افزایش فشار از کش بدنسازی استفاده شود. 

5 ست- 12-15 تکرار (تعداد تکرار تا حد توان در آخرین ست)

پرس پا پرس پا

پرس ساق پا دستگاه پرس پا: 3-5 ست

5 ست- 20 تکرار (تعداد تکرار تا حد توان در آخرین ست)

پرس ساق پا دستگاه پرس پا پرس ساق پا دستگاه پرس پا

6- کیک بک سیم‌کش: 5-3 ست

5 ست- 15 تکرار (تعداد تکرار تا حد توان در آخرین ست)

کیک بک سیم‌کش کیک بک سیم‌کش

7- سوپرست

پل با توپ سوئیسی: 3-5 ست

5 ست- 15 تکرار

پل با توپ سوئیسی پل با توپ سوئیسی

پل تک‌پا 

بر روی توپ BOSU. 3-5 ست

5 ست- 15 تکرار

پل تک‌پا  پل تک‌پا

روز دوم برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای  : سینه، شکم، سرشانه و عضلات سه سر

1-  فلای بک با کش: 3-5 ست

5 ست- 15 تکرار

 فلای بک با کش  فلای بک با کش

2- پرس بالا سینه با دمبل: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

پرس بالا سینه با دمبل پرس بالا سینه با دمبل

3- سوپرست: 3-5 ست

قفسه بالای سینه دمبل: 10-12 تکرار

قفسه بالای سینه دمبل قفسه بالای سینه دمبل

پرس بالا سینه دمبل موازی: 10-12 تکرار

پرس بالا سینه پمپی پرس بالا سینه پمپی

4- سوپرست: 3-5 ست

نشر جانب دمبل: 8-12 تکرار

نشر جانب دمبل نشر جانب دمبل

دیپ با دو نیمکت: 8-12 تکرار

دیپ با دو نیمکت دیپ با دو نیمکت

5- پرس سرشانه دمبل تک دست

نشسته انجام دهید. 3-5 ست

5 ست- 10-12 تکرار (تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

پرس سرشانه دمبل تک دست پرس سرشانه دمبل تک دست

6- سوپرست: 3-5 ست

نشر جلو دمبل تک دست: 12-15 تکرار (تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

نشر جلو دمبل تک دست نشر جلو دمبل تک دست

نشر خم H  دمبل نشسته (کف دست‌ها رو به هم): 12-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

نشر خم H دمبل نشسته نشر خم H دمبل نشسته

نشر جانب دمبل تک دست: 15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

نشر جانب دمبل تک دست نشر جانب دمبل تک دست

7- عضلات شکم: 3-5 ست

پلانک: 20-30 ثانیه

پلانک پلانک

کرانچ مورب: 15-20 تکرار

کرانچ مورب کرانچ مورب

کرانچ: 15-20 تکرار

کرانچ کرانچ

روز سوم برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای : پشت و عضلات سرینی

1- فلای بک با کش: 3 ست- 15 تکرار

فلای بک با کش فلای بک با کش

2- لت دست‌باز از جلو: 3-5 ست

5 ست- 5-12 تکرار

لت دست‌باز از جلو لت دست‌باز از جلو

3- زیر بغل هالتر خم: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

 زیر بغل هالتر خم  زیر بغل هالتر خم

4- سوپرست: 3-5 ست

لت دست جمع از جلو: 10-12 تکرار

لت دست جمع از جلو لت دست جمع از جلو

جلو بازو دمبل تناوبی: 10-12 تکرار

جلو بازو دمبل تناوبی جلو بازو دمبل تناوبی

5- سوپرست: 3-5 ست

پرس سینه دستگاه: 10-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

پرس سینه دستگاه پرس سینه دستگاه

جلو بازو با هالتر EZ: 10-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

جلو بازو با هالتر EZ جلو بازو با هالتر EZ

6- سوپرست: 3-5 ست

زیربغل سیم‌کش دست صاف: 10-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

زیربغل سیم‌کش دست صاف زیربغل سیم‌کش دست صاف

کشش طناب به سمت صورت: 10-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

کشش طناب به سمت صورت کشش طناب به سمت صورت

7- سوپرست: 3-5 ست

فیله: 15 تکرار

فیله فیله

فلای بک: 15 تکرار

فلای بک فلای بک

8- سوپرست: 3-5 ست

ددلیفت با هالتر: 15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

ددلیفت با هالتر ددلیفت با هالتر

کیک بک سیم‌کش: 15 تکرار 

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

کیک بک سیم‌کش کیک بک سیم‌کش

روز چهارم برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای : کاردیو یا روز استراحت فعال

روز چهارم را با تمرینات کاردیو دنبال کنید.

روز پنجم برنامه چربی سوزی حرفه‌ای : پا

1- تری ست: 3 ست

خارج ران سیم‌کش: 15 تکرار

خارج ران سیم‌کش خارج ران سیم‌کش

لانج (لانگز) از کنار (جانب) با کش: 15 تکرار

لانج لانج

کیک بک سیم‌کش (پشت پا): 15 تکرار

با طناب‌کشی انجام شود.

کیک بک سیم‌کش (پشت پا) کیک بک سیم‌کش (پشت پا)

2- کیک بک سیم‌کش: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

کیک بک سیم‌کش کیک بک سیم‌کش

3- پل نیمکت با هالتر: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

پل نیمکت با هالتر پل نیمکت با هالتر

4- اسکات (اسکوات) هالتر پا باز: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

 اسکات

5- سوپرست: 3-5 ست

لانج(لانچ) پرشی: 10-12 تکرار

لانج لانج

ددلیفت تک پا با کتل بل: 10-12 تکرار

ددلیفت تک پا با کتل بل ددلیفت تک پا با کتل بل

6- سوپرست: 3-5 ست

جلو پا دستگاه: 12-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

جلو پا دستگاه جلو پا دستگاه

لانج واک: 12-15 تکرار 

لانج واک لانج واک

7- جلو پا دستگاه: 3-5 ست

5 ست- 12-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

 جلو پا دستگاه  جلو پا دستگاه

روز ششم برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه‌ای : بازیابی فعال- کل بدن (فول بادی)

 فلای بک با کش

 3 ست- 15 تکرار

 فلای بک با کش  فلای بک با کش

2- پرس سرشانه هالتر از جلو: 3-5 ست

5 ست- 8-12 تکرار

پرس سرشانه هالتر از جلو پرس سرشانه هالتر از جلو

3- سوپرست:  3-5 ست

کول با هالتر: 8-12 تکرار

کول با هالتر کول با هالتر

شراگ با هالتر: 8-12 تکرار

شراگ با هالتر شراگ با هالتر

4- سوپرست: 3-5 ست

پرس سینه: 8-12 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

پرس سینه پرس سینه

زیربغل قایقی: 8-12 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

زیربغل قایقی زیربغل قایقی

5- تری ست: 3-5 ست

سلام ژاپنی: 12-15 تکرار

سلام ژاپنی سلام ژاپنی

پول اور با دمبل (کتف روی نیمکت صاف): 15 تکرار

پول اور با دمبل پول اور با دمبل

کرانچ جک نایف: 12-15 تکرار

بر روی نیمکت انجام دهید.

کرانچ جک نایف کرانچ جک نایف

6- تری ست: 3-5 ست

جلو بازو با هالتر: 12-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

جلو بازو با هالتر جلو بازو با هالتر

پرس سرشانه آرنولدی: 12-15 تکرار

(تعداد تکرار حد توان در آخرین ست)

پرس سرشانه آرنولدی پرس سرشانه آرنولدی

پیچ روسی: 12-15 تکرار

پیچ روسی پیچ روسی

7- تری ست: 3-5 ست

نشر از جانب دمبل: 12-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

تری ست تری ست

نشر از جلو دمبل تک دست: 12-15 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

نشر از جلو دمبل تک دست نشر از جلو دمبل تک دست

زیر شکم خلبانی: 12-15 تکرار

زیر شکم خلبانی زیر شکم خلبانی

8- تری ست: 3-5 ست

پشت بازو با طناب: 8-12 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

پشت بازو با طناب پشت بازو با طناب

پشت بازو سیم‌کش دست صاف: 8-12 تکرار

(تعداد تکرار در حد توان در آخرین ست)

پشت بازو سیم‌کش دست صاف پشت بازو سیم‌کش دست صاف

کرانچ سیم‌کش: 8-12 تکرار

 

کرانچ سیم‌کش کرانچ سیم‌کش

در صورت تمایل می‌توانید از مربیان متخصص تن‌ورز جهت دریافت برنامه تمرین اختصاصی بدنسازی کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از لینک‌های زیر می‌توانید استفاده کنید.

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه رژیم غذایی

برنامه اختصاصی مکمل ورزشی

برنامه فشرده بدنسازی بانوان در 6 هفته

برنامه فشرده عضلات سینه در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات پا در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات شکم و پهلو سیکس پک در 4 هفته

برنامه فشرده افزایش حجم بازو در 4 هفته

برنامه فشرده بدن تابستانی در 6 هفته

برنامه عمومی ورزش در خانه

برنامه مقدماتی ورزش در خانه

برنامه نیمه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه ورزش در محل کار

برنامه افزایش حجم باسن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 رای)

Loading...


تالیف:

تن ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت Bodybuilding.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام  تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید.


N:0045

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *