دانستنی‌های بدنسازی, دانستنی‌های بدنسازی بانوان, مقالات

روند یک برنامه بدنسازی خوب چگونه است؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 رای)

Loading...

برنامه تمرینی خوب

اریکا کندل ترفندهای خود برای بهره‌مندی بیشتر از تمرینات بدن‌سازی را با شما به اشتراک می‌گذارد.

زمانی که افراد برنامه بدنسازی را برای کاهش وزن طراحی می‌کنند، همواره تمرینات مشابهی نظیر اسکات یا 12 ساعت کاردیو در هر هفته مشاهده می‌شوند. این یکی از اشتباهات رایجی است که افراد مرتکب آن شده و درنتیجه به‌ندرت به اهداف خود دست می‌یابند. این بسیار بد است. یک‌ روند تمرین بدنسازی مناسب چگونه باید باشد؟ ویژگی‌های یک برنامه تمرینی بدنسازی خوب چیست؟ طبق معمول ما حامی شما هستیم.

اولین گام شرکت در یک ورزش یا نوعی فعالیت در زندگی روزمره خود می‌باشد. این فعالیت ممکن است فریزبی، فوتبال یا هر نوع ورزش یا سرگرمی دیگر باشد. این نوع از فعالیت‌ها منجر به تحرک و استفاده مداوم از ماهیچه‌ها و مفاصل می‌گردند. این فعالیت‌ها حتی اگر فقط دو روز در هفته باشند نیز انجام آن‌ها ضروری می‌باشد. این فعالیت‌ها روشی برای ارزیابی اثربخشی تمرینات بدنسازی شما نیز به شمار می‌روند. برنامه‌های تمرین باکیفیت نه‌تنها ماهیچه‌ها یا قلب شما را تقویت می‌کنند بلکه منجر به افزایش انعطاف‌پذیر، چابکی و قدرت نیز می‌گردند. ماهیچه‌های خود را به چه میزان تحت‌فشار قرار می‌دهید؟ با چه سرعتی تمرین می‌کنید؟ چگونه می‌توانید بر روی یک‌پا تعادل خود را حفظ نمایید؟ سرعت عمل شما چگونه است؟

سپس شما به تمریناتی نیاز دارید که قلب شما را به چالش کشیده و ضربان قلب شما را افزایش داده و جریان خون به ماهیچه‌ها افزایش یابد. اگرچه تمرینات بدنسازی با شدت زیاد برای چربی سوزی مناسب می‌باشند، این تمرینات دارای ماهیت بازیابی کننده برای رگ‌ها، اعضای بدن و مغز شما می‌باشند. حتی 15 دقیقه تمرین در روز نیز می‌تواند منجر به ایجاد تغییراتی در نحوه عملکرد بدن شما گردد.

تمرینات کاردیوی شما می‌توانند از منابع مختلف انتخاب شوند ـ دو، تمرینات دوره‌ای شدید، دوچرخه‌سواری و کلاس‌های ایروبیک اگر بتوانند ضربان قلب شما را افزایش داده و جریان خون به ماهیچه‌ها را افزایش دهند منجر به تقویت شما گردند. شما باید تمرینات قدرتی را نیز به برنامه تمرینی خود بی افزایید. برای این منظور می‌توانید از DVD ها و وزنه‌هایی نظیر دمبل یا هالتر استفاده نمایید. زمانی که هدف شما سلامت طولانی‌مدت است، تحقیقات نشان می‌دهند که ماهیچه‌ها نه‌تنها با افزایش وزن کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشند، بلکه ما را از مضرات افزایش سن مصون می‌سازند. بسیاری از مشکلاتی نظیر درد شانه، زانو و لگن را می‌توان با افزایش ماهیچه کاهش داد.

شما باید برنامه بدن‌سازی خود را ازنظر تداوم پذیری بررسی نمایید. آیا برنامه شما سردرگم کننده است؟ به خود یادآوری نمایید که نیازی نیست همه موارد را یکجا انجام دهید. شما می‌توانید با تمرینات بدن سازی ساده‌تر آغاز نموده و به‌تدریج دشواری آن‌ها را افزایش دهید.

پوشش دادن این موارد نه‌تنها منجر به‌سلامتی شما می‌گردد، بلکه روحیه شما نیز تقویت‌شده و همواره قدردان این تصمیم خودخواهید بود.


تالیف:

تن ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت ebony.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام  تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *