تغذیه و رژیم غذایی, مقالات

برنامه غذایی سیکس پک

برنامه غذایی سیکس پک
 • برنامه غذایی سیکس‌ پک

  با برنامه غذایی سیکس پک شکم در کنار یک برنامه تمرینی به یک بدن جذاب برسید. شما می‌توانید اندام متناسبی داشته و روند زندگی خود را ادامه دهید. اما زمانی که صحبت از سیکس پک به میان می‌آید، شرایط متفاوت می‌باشد. در اینجا به برنامه رژیم غذایی سیکس‌ پک خواهیم پرداخت. چقدر زمان خواهد برد تا شما بتوانید به یک سیکس پک برسید؟ آیا صرفا با رعایت یک برنامه غذایی برای سیکس پک شدن مناسب می‌توانیم به این اندام جذاب دست پیدا کنیم؟

  طبق تحقیقات انجام شده چربی شکمی جزو چربی‌هایی هستند که به سختی آب می‌شوند. اگر شما دارای یک شکم بزرگ یا توده چربی زیادی در اطراف شکم هستید قطعا کار دشوارتری دارید. اما در این عالم هستی هیچ چیزی غیرممکن نیست. شما کافی است اراده راسخی داشته باشید و مستمر تمرین کنید و یک برنامه غذایی بدنسازی مناسب داشته باشید.

  برنامه غذایی سیکس پک در سی روز

  آیا می‌توان در ۳۰ روز به این سیکس پک رسید؟‌ این سؤالی است که میلیون‌ها نفر در اینترنت و در دنیای واقعی به دنبال دستیابی به پاسخ آن هستند. موضوعی که در حین پاسخگویی به این سؤال باید در نظر گرفته شود این است که درصورتی‌که لایه‌ای از چربی بر روی عضلات شکمی شما وجود داشته باشد، تمام تمرینات بدنسازی موجود در جهان نیز نمی‌توانند منجر به دستیابی شما به سیکس پک شوند!! خوب اکثر افراد این چربی شکمی را دارند. آیا یک رژیم غذایی سیکس پک به تنهایی به ما کمک خواهد کرد؟

  به‌منظور سوزاندن بافت چربی و نمایان ساختن عضلات شکمی زیرین، روشی به غیر از رژیم غذایی سیکس پک در کنار یک برنامه تمرینی وجود ندارد. رژیم غذایی صرفاً به معنای خوردن غذاهای سالم نیست، بلکه به معنای تغذیه برای دستیابی به هدفی خاص می‌باشد.

  جهت دریافت برنامه کلیک کنید: 

  برنامه بدنسازی سیکس پک  

  من این موضوع را به افراد متعددی توضیح داده‌ام و اغلب آن‌ها در پاسخ به این مسئله ادعا کرده‌اند که رژیم غذایی مناسبی دارند. من تصور می‌کنم چند مورد از آن‌ها دروغ گفته‌اند. سایر افراد نیز اطلاعات دقیقی در مورد تغذیه برای از بین بردن چربی‌های شکمی و نمایان ساختن عضلات زیرین نداشته‌اند.

  بسیاری از افرادی که تمریناتی انجام می‌دهند، تغذیه بسیار مناسب‌تری در مقایسه با افراد عادی دارند. بااین‌حال، برنامه غذایی سیکس پک برای دستیابی به این هدف تفاوت زیادی با تغذیه برای تناسب اندام دارد.

  مهمترین فاکتورهای موثر در طراحی برنامه رژیم غذایی سیکس پک شامل موارد زیر می‌باشد.

  1. تناوب غذایی
  2. غذاهای کاملا تمیز
  3. استفاده از چاشنی به جای سس‌ها
  4. عدم استفاده از وعده‌های غذایی تقلبی یا چیت
  5. عدم مصرف مشروبات الکلی

  در ادامه توضیح کامل‌تری در مورد مهم‌ترین نکات جدول برنامه غذایی برای سیکس پک شدن خواهیم داشت.

  رژیم غذایی سیکس پک : تناوب عذایی

  مهم‌ترین وجه تمایز افرادی که تغذیه مناسبی داشته و افرادی که تغذیه مناسبی ندارند، تناوب تغذیه آن‌ها می‌باشد.

  متخصصین اعلام دارند که تغذیه در هر دو الی سه ساعت منجر به افزایش متابولیسم می‌گردد و این چیزی است که بسیاری از بدنسازهای موجود به آن باور داشته و شاهد تأثیر آن بوده‌اند.

  چرا؟ یکی از اصلی‌ترین دلایل این است که این روش منجر به افزایش کنترل بر روی غذاهای مصرفی می‌گردد. هیچ روش بهتری برای تنظیم میزان پروتئین دریافتی در طول روز وجود نداشته و در برنامه غذایی سیکس پک این روش بهترین روند برای اطمینان از دریافت پروتئین کافی می‌باشد.

  تغذیه سیکس پک

  “اما من نمی‌توانم این میزان وعده غذایی را در طول روز آماده کرده، خریداری کرده و یا بخورم.”

  من این جمله را بارها شنیده‌ام. شما می‌توانید. کافی است برنامه‌ریزی و آماده‌سازی داشته باشید. شما باید قیمت‌ها را مقایسه کرده و غذاهای متعددی را خریداری نموده و آن‌ها را برای وعده‌های آتی پخته و نگهداری کنید. انجام این موارد نیز یکی از مهارت‌هایی است که باید همه افراد آن‌ها را فرابگیرند.

  بسیاری از بدنسازان و وزنه‌برداران یک یا دو روز در هفته را به تهیه غذا اختصاص می‌دهند و در این روز غذاهای متعددی ازجمله ماهی، بوقلمون، گوشت قرمز، غذاهای سرشار از کربوهیدرات ازجمله سیب‌زمینی و برنج آماده می‌کنند.

  این نوشته به شما پیشنهاد می‌شود: 

   ۲۰ روش موثر علمی برای لاغری شکم و پهلو

  اشتباه نکنید. این نیز یکی از وظایف شما می‌باشد. با این کار شما می‌توانید بخش قابل‌توجهی از چربی بدن خود را از بین ببرید. اگر فردی ادعا کند که بدون تلاش زیاد و تحمل سختی می‌توان به تناسب اندام رسید، دروغ گفته، اطلاعاتی در مورد کاهش وزن نداشته و یا سعی دارد محصولی را به شما بفروشد. اگر قصد دارید اندام سیکس پک خود را به دیگران نشان دهید، از همین امروز آغاز کنید.

  برنامه غذایی سیکس پک شدن: غذاهای کاملا تمیز

  افراد متعددی بر این باور هستند که تغذیه سالمی دارند، اما این در حالی است که تغذیه آن‌ها را نمی‌توان به‌هیچ‌عنوان سالم و مناسب تلقی نمود.

  دو نفر را در نظر بگیرید که برای نهار مرغ می‌خورند. یکی از آن‌ها 6 اونس سینه مرغ بدون پوست را به‌صورت گریل پخته و فرد دیگر نیز یک ساندویچ مرغ از یک رستوران غذای فوری خریداری کرده است که سرشار از روغن و سس مایونز است. بیایید به مقایسه غذای این دو نفر بپردازیم.

  برنامه غذایی سیکس پک

  سینه مرغ

  ساندویچ مرغ خریداری‌شده از غذای فوری

  کالری: 194

  کالری: 430

  چربی: 4 گرم

  چربی: 23 گرم

  پروتئین: 36 گرم

  پروتئین: 14 گرم

   

  این مقایسه ساده نشان می‌دهد که ارزش غذایی سینه مرغ بسیار بیشتر از ساندویچ مرغ است. میزان کالری ساندویچ مرغ دو برابر بوده و میزان چربی آن نیز پنج برابر می‌باشد. این در حالی است که میزان پروتئین آن 40 درصد کمتر از سینه مرغ است. بنابراین ساندویچ مرغ را نمی‌توان در رده غذاهای سالم قرار دارد.

  بااین‌حال، افراد بسیاری آن را به‌عنوان یک گزینه سالم فرض می‌کنند، زیرا آن را با سایر غذاها ازجمله چیزبرگر دوبل مقایسه می‌کنند. اما مصرف تمام این موارد مانع از کاهش میزان چربی بدن به‌منظور نمایان ساختن عضلات شکمی می‌گردد.

  اگر قصد دارید، قدرت خود را افزایش داده و به تناسب اندام دست یابید، شما می‌توانید برخی اوقات از این دسته از غذاها استفاده کنید، اما اگر هدف شما نمایان ساختن عضلات سیکس پک است، در برنامه غذایی سیکس پک باید آن‌ها را برای همیشه کنار بگذارید.

  رژیم غذایی سیکس پک : مصرف چاشنی به جای سس‌ها

  یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی بین دستیابی به تناسب‌ ندام و سیکس پک این است که در تلاش برای عضلات سیکس پک، جایی برای خطا وجود ندارد. شما می‌توانید با دریافت کالری، چربی و قند مازاد از چاشنی‌ها و سس‌ها تلاش‌های خود برای دستیابی به سیکس پک را خنثی کنید.

  این موضوع در زمینهٔ سالاد بسیار اهمیت دارد. هزاران نفر بر این باور هستند که سالاد غذای بسیار سالمی است، اما سالادها نیز همانند مقایسه بین سینه مرغ و ساندویچ مرغ می‌توانند متفاوت باشند.

  رژیم غذایی سیکس پک

  برای مثال، سالاد سبز را در نظر بگیرید. اگر شما 2 قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه کنید، انرژی آن به 15 کالری می‌رسد. سالاد سبز فاقد چربی می‌باشد. اما این در حالی است که سالاد سزار حاوی 310 کالری و 32 گرم چربی است. هر دو از انواع سالاد هستند اما تفاوت چشمگیری در ارزش غذایی و شاخص‌های سلامتی آن‌ها وجود دارد. این موارد گرچه بسیار ساده به نظر می‌رسند، اما تأثیر چشمگیری بر روی ممانعت از کاهش چربی‌ دارند.

  برخی افراد عادت دارند همواره اغلب غذاهای خود را به همراه سس کچاپ صرف کنند و از این موضوع مطلع نیستند که ضررهای غذای مصرفی آن‌ها بسیار بیشتر از فواید آن می‌باشد.

  شاید بپرسید که آیا باید تمام غذاها را بدون طعم و به‌طور ساده مصرف کنیم؟ البته که خیر. در ابتدا اطلاعات خود در مورد سس‌ها، چاشنی‌ها و ادویه‌ها را افزایش دهید. ادویه‌های بسیار سالمی وجود دارند که علاوه بر افزودن طعم به غذاها، دارای فواید متعددی نیز هستند.

  برنامه غذایی سیکس پک شکم: حذف چیت

  یک باور بسیار نادرست وجود دارد و این است که برخی از افراد بر این باورند که تمرین همواره باید با تقلب همراه باشد. حتی افرادی که به شدت برای کاهش چربی بدن خود تلاش می‌کنند نیز بر این باورند که باید یک روز از هفته را به خوردن غذاهای دلخواه خود اختصاص دهند تا بتوانند رژیم غذایی خود را تداوم بخشند.

  این نوشته به شما پیشنهاد می‌شود: 

  ۳ ترفند برای کاهش چربی شکم

  اگر هنوز هیچ‌گونه طرحی بر روی شکم خود مشاهده نمی‌کنید و بسیار لاغر به نظر می‌رسید، به من اعتماد کنید. هرگز تلاش‌های خود را با یک پیتزا خنثی نکنید. با این کار شما از هدف خود فاصله می‌گیرید. در برنامه غذایی سیکس پک چیزی به نام روز چیت نخواهید داشت. اگر شما اهل این ریسک و پذیرش این موضوع نیستید، وقت خود را تلف نکنید و این آرزوی خود را فراموش کنید.

  پختن غذاهای خوشمزه و سالم را یاد گرفته و تا زمانی که تمام چربی‌های مازاد را از بین برده‌اید، روند تغذیه سالم را در پیش بگیرید.

  برنامه رژیم غذایی سیکس پک : حذف مشروبات الکلی

  برنامه بدنسازی شکم و پهلو

  افرادی که به نوشیدن مشروبات الکلی علاقه دارند، باید به این موضوع توجه کنند که مصرف الکل ارتباط مستقیمی با عدم دستیابی به عضلات سیکس پک دارد. مشروبات الکلی به‌خودی‌خود بسیار مضر هستند و داشتن مقادیر بالای کالری و کربوهیدرات، مانع بزرگی در مسیر دستیابی شما به سیکس پک ایجاد می‌کنند. چند عادت غذایی نامناسب برای خنثی کردن تمام تلاش‌های شما برای دستیابی به هدف کافی می‌باشد.

  شراب یا نوشیدنی‌های ترکیبی، به‌ویژه موارد دارای آب میوه، به دلیل داشتن مقادیر بالای قند و کالری بسیار مضر می‌باشد.

  برنامه رژیم غذایی سیکس پک

  برای رسیدن به اهداف خود تلاش کرده و به زندگی خود عشق بورزید

  همه مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم را می‌توان در ۳ کلمه خلاصه نمود: صبر، کنترل و تمرین. این دو مهارت برای بدنسازان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و منجر به تمایز آن‌ها در آشپزخانه نیز می‌گردد! برای رسیدن به یک اندام جذاب سیکس پکی شما کار دشواری خواهید داشت. اگر فکر می‌کنید بدون تمرین کردن می‌توانید چربی های شکمی را حذف کنید اشتباه می‌کنید و اگر فکر می‌کنید بدون داشتن یک برنامه غذایی و صرفا با تمرین می‌توانید به اندام شکمی مطلوب برسید باز هم در اشتباه هستید. شما لازم است برنامه غذایی سیکس پک و یک برنامه بدنسازی شکم و پهلو را در کنار هم داشته باشید تا بتوانید به اندام جذاب برسید.


  تالیف:

  تن ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت Bodybuilding.com)

  در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

  عضو کانال تلگرام و اینستاگرام  تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید.


  N:0057

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۱۸ رای
  بازگشت به لیست

  نوشته های مشابه

  11 دیدگاه در “برنامه غذایی سیکس پک

  1. iman گفت:

   اقا دمتون گرم کامل و بدون نقص

   1. واحد تولید محتوای تن ورز گفت:

    سلام. دوست گرامی از اظهار لطف شما ممنونیم.

  2. امیر گفت:

   سلام و خسته نباشید من میخوام برنامه غذایی یا همان رژیم غذایی برا سیکس پک در اوردن رو پیدا کمم
   ولی خوبشو نمیتونم پیدا کنم
   اگر میتوانید یا برنامه دارید ارائه دهید؟
   از بالا 4پک در اومده فقط پایین شکم دارم یکم سخت

   1. تولید محتوا تن ورز گفت:

    سلام. دوست گرامی قسمت پائین شکم با رژیم‌های سخت و طولانی مشخص می‌شود و باید در این زمینه صبر داشته باشید. برای دریافت برنامه غذایی به سایت مراجعه و فرم‌های مربوطه را پر کنید تا به طور اختصاصی برنامه برای شما طراحی شود.

    1. مصطفی گفت:

     سلام آقا هستم وزن من ۹۰ هست هوازی میرم ولی هنوز همون شکم بزرگ دید داره برنانه غذای نیاز دارم قدم ۱۸۴

     1. تولید محتوا تن ورز گفت:

      سلام. دوست عزیز می‌توانید به قسمت برنامه‌های اختصاصی سایت مراجعه کنید و درخواست برنامه غذایی بدهید تا بر اساس نیازهای بدنی شما این برنامه طراحی و برای شما ارسال شود.

     2. مهدی گفت:

      سلام دوست عزیزچگونه به قسمت برنامه‌های اختصاصی سایت مراجعه کنم و درخواست برنامه غدایی بدم شکم من کاملا سفت هستش ولی سیکس پک‌هام در نیومده لطفا راهنماییم کن

      1. تولید محتوا تن ورز گفت:

       سلام. دوست گرامی لینک برنامه‌های اختصاصی را برایتان قرار می دهیم. از طریق این لینک درخواست برنامه غذایی خود را ثبت بفرمائید:
       https://tanvarz.ir/services/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D9%86-%D9%88%D8%B1%D8%B2/

  3. مصطفی گفت:

   سلام آقا هستم وزن ۹۰ قو ۱۸۴ نیاز به برنامه غذای دارم واسه لاغری

   1. تولید محتوا تن ورز گفت:

    سلام. دوست عزیز می‌توانید به قسمت برنامه‌های اختصاصی سایت مراجعه کنید و درخواست برنامه غذایی بدهید تا بر اساس نیازهای بدنی شما این برنامه طراحی و برای شما ارسال شود.

  4. عرفان گفت:

   سلام من فوتبالیست هستم ممنون از نوشته خوبتون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.