پروهورمون, راهنمای مصرف مکمل‌ها, مقالات

پروهورمون چیست؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (تنها با یک کلیک رای دهید)

Loading...

پروهورمون‌ها که استروئیدهای قانونی نیز نامیده میش وند در واقع استروئیدهایی هستند که بسیار ضعیف بوده و به عنوان مکمل‌های قانونی به فروش می‌رسند. اگرچه آن‌ها تاثیر دارند اما تاثیر آن‌ها بسیار شدید نمی‌باشد. مصارف آن‌ها همراه با عوارض جانبی می‌باشد اما عوارض آن‌ها در مقایسه با استروئیدهای واقعی بسیار ناچیز است. به عنوان یک استروئید، پروهورمون با افزایش تولید طبیعی تستوسترون که یکی از هورمون های آنابولیک تولیدی در بدن است عمل می‌کند. از نظر تخصصی، پروهورمون‌ها پرچمدار استروئیدهای آنابولیک می‌باشند. این بدین معناست که یک آنزیم در بدن پروهورمون‌ها را با استروئیدهای آنابولیک ضعیف تبدیل خواهد کرد. از آنجایی که پروهورمون برای تبدیل شدن به استروئیدهای فعال نیازمند یک آنزیم می‌باشند، همواره محدودیتی نیز برای تبدیل آن‌ها در یک زمان معین وجود دارد. معمولا، محدودیت بسیار بالا بوده و منجر به نتایج بهتری می‌گردد.

ممکن است بپرسید، چه تاثیری در نتایج وجود دارد؟ با استفاده از استروئیدهای واقعی شما تفاوت‌های چشمگیری را به سرعت در نتایج مشاهده می‌کنید. در واقع، شما می‌توانید پس از استفاده برای مدتی کوتاه نتایج بهتری را در مقایسه با پنج سال ورزش به دست آورید. تصور نکنید که از استفاده از استروئیدها حمایت می‌کنم، من صرفا حقایق را بیان می‌کنم. شما باید با توجه به اهداف خود محصول مورد نظر را انتخاب کنید. از سوی دیگر، پروهورمون ها می‌توانند نتایج بسیار خوبی را به‌بار آورند و ممکن است این میزان بسته به سن و برنامه ورزشی در حدود 10-12 پوند باشد. شما باید برای دستیابی به نتایح بهتر، برنامه ورزشی مناسبی داشته باشید: تمرین، تغذیه، بازیابی و مکمل. اگرچه این محصول یک مکمل سودمند می‌باشد اما برای دستیابی به نتایج بهتر باید تلاش کنید.

تاریخچه پروهورمون‌ها:

پروهورمون ها برای اولین بار در اواسط دهه 90 به بازار عرضه شدند. از آن زمان، آن‌ها با تغییرات متعددی روبرو بوده‌اند. آندروستنیدیون یا آندرو اولین پروهورمونی بود که در سال 1996 وارد بازار شد. این یکی از مکمل هایی بود که مارک مک گوایر در اختیار داشت. آندرو به عنوان افزاینده تستوسترون عرضه شده بود اما محصول بی‌نظیری به شمار نمی‌رفت. به زودی پروهورمون های قوی‌تری عرضه شدند که بسیار بهتر از 4-AD و 1-AD بودند و هر دو محصول منجر به افزایش ماهیچه می‌شوند. اگرچه این محصول دارای عوارضی نیز بود اما قوی‌ترین افزایش دهنده حجم ماهیچه به شمار می‌رفت. در سال 2003، شرکت Legal Gear (امروزه Legal Sciences نامیده می‌شود) محصولات خوراکی متیل دار را برای 1- تستوسترون با نام متیل 1- تستوسترون عرضه کرد. محصولات خوراکی دارای متیل افراد را قادر به استفاده از هورمون‌ها به صورت خوراکی می‌کرد تا بتوانند همانند استروئیدهای متیل‌دار نظیر دی بدول و آنادرول مانع تجزیه توسط کبد گردند.

همزمان با تخطی از محدودیتها، در سال 2005 جورج بوش قانون کنترل استروئیدها را اجرا کرد که از این طریق بسیاری از استروئیدهای فعال و پروهورمون ها غیرقانونی تلقی شدند. این قانون منجر شد که این محصولات نیز در رده استروئیدهای غیرقانونی قرار گیرند. علی رغم اینکه بسیاری از پروهورمون های ضعیف تر نظیر 11-OXO نیز با وجود ممنوعیت عرضه می‌شدند بسیاری از استروئیدهای قانونی، استروئیدهای متیل دار سمی بودند. برخی از آن‌ها حتی از نمونه‌های ممنوع شده نیز خطرناک‌تر بودند. یکی از ترکیبات Superdrol نام داشت که در طی سالها با تغییرات متعددی روبرو بوده است. بسیاری از این شرکتها که این محصولات را تولید می‌کردند همواره نگران قرار گرفتن در لیست شرکتهای غیرمجاز بودند. بسیاری از این شرکتهای سازنده این محصولات بسیار ضعیف بودند بنابراین هر لحظه امکان توقف فعالیت آن‌ها وجود داشت. این رویکرد برای مدت چندین سال ادامه داشت که ناگهان قانون ممنوعیت FDA بسیاری از محصولات را از بازار حذف کرد. امروزه فقط تعداد معدودی محصول در بازار فروخته می‌شوند.

مزایای پروهورمون‌ها:

  • منجر به افزایش چشمگیر حجم ماهیچه و قدرت می‌گردد و عوارض جانبی کمی دارد در نتیجه جایگزین بهتری برای استروئیدها می‌باشد.

یکی از نکات شایان ذکر این است: علی رغم اینکه پروهورمون‌ها مکمل‌های قدرتمندی هستند، در مقایسه با استروئیدهای آنابولیک غیرقانونی بسیار سالم‌تر می‌باشند. این شرایط را تجسم نمایید: با استفاده از استروئیدها شما نمی‌دانید چه چیزی مصرف می‌کنید و با مشکلاتی نظیر دستگیری مواجه می‌شوید. پروهورمون‌ها برای تمام افراد مناسب نمی‌باشند اما اگر به صورت هوشمندانه مورد استفاده قرار گیرند می‌توانند راه حل قانونی و سالمی محسوب شوند. نتایج همواره مشابه نمی‌باشند اما شما با استفاده از آن‌ها به نتایج بهتری دست می‌یابید. با این حال، انتخاب‌ها محدود می‌باشند و تعیین مدتی که هر یک از محصولات در بازار خواهند ماند امر دشواری می‌باشد.

میزان و زمان مصرف مکمل‌های پروهورمون:

اولین عاملی که در استفاده از هر نوع پروهورمون باید در نظر گرفته شود این است که شما محصولی را برای کبد خود می‌افزایید. محصولات متیل دار فشار زیادی را بر کبد وارد می‌کنند بنابراین بهتر است از مکمل های کبد استفاده نمایید. همچنین شما باید درمان را بعد از دوره نیز استفاده نمایید. زمانی که شما از پروهورمون ها استفاده می‌کنید، شما همانند سایر استروئیدها تولید طبیعی تستوسترون بدن خود را کاهش می‌دهید. زمانی که چرخه پروهورمون را به اتمام می‌رسانید، تولید تستوسترون بدن به حالت عادی باز نمی‌گردد و شما باید برای این موضوع راه حلی را پیدا نمایید. از آنجایی که میزان تستوسترون به دلیل پروهورمون ها افزایش می‌یابند، تولید استروژن نیز افزایش می‌یابد بنابراین باید از یک آنتی استروژن استفاده کنید. اندکی خطرناک به نظر می‌رسد؟ شاید. اما این‌ها محصولات قوی به شمار می‌روند و اگر شما این متن را مطالعه می‌کنید به احتمال قوی از نیازمندی ها آگاه هستید. برای اطلاعات بیشتر برای محصولاتی که باید در کنار پروهورمون ها مصرف شوند به راهنمای مکمل های PCT و آنتی استروژن مراجعه نمایید.

اما مکمل‌های پروهورمون: چندین نمونه از آن‌ها موجود می‌باشند که به صورت مایع و کپسول عرضه می‌شوند. از میان انتخابهای موجود، نظرات کاربران می‌تواند سودمندترین ابزار برای تعیین بهترین محصول باشد. شما باید اطلاعات برچسب راهنما را به منظور اطلاع از طول مصرف و میزان مصرف مطالعه نمایید.

معمولا، شما این محصولات را به مدت 4 هفته و روزانه 2-3 بار از آن استفاده می‌کنید. تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام گرفته‌اند و شما از این محصولات برای افزایش حجم استفاده می‌کنید بنابراین باید اطلاعاتی را در مورد آن‌ها کسب نمایید. این امر به شما سالم‌ترین روش مصرف این نوع محصول را فراهم آورده و به شما کمک می‌کنید که بیشترین افزایش حجم را داشته باشید. برچسب را مطالعه نمایید.


تالیف و ترجمه تن ورز

لطفا در صورت کپی این مقاله، نام و آدرس تن ورز را به عنوان منبع ذکر نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *