کاهش وزن، چربی‌سوزی, مقالات, مقاله‌های دیگر

5 ویژگی برتر یک برنامه کاهش وزن عالی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (تنها با یک کلیک رای دهید)

Loading...

 

برنامه تمرینی لاغری

یک برنامه بدنسازی کاهش وزن عالی تعادل خوبی بین رژیم غذایی مناسب و زندگی فعال ایجاد می‌کند. این تئوری بسیار ساده است اما بااین‌حال بسیاری از افرادی که برای کاهش چربی تلاش می‌کنند نمی‌توانند این فلسفه را در پیش گیرند. مشکل دیگری که وجود دارد فراوانی مطالعات در مورد بهترین و مناسب‌ترین روش برای کاهش چربی هست که این امر درنهایت منجر به سردرگمی ما می‌گردد.

زمانی که شما برای کاهش وزن تصمیم گرفتید، شما باید از انتخاب یک برنامه غذایی مناسب اطمینان حاصل نمایید. شما باید از خود بپرسید آیا رژیمی که در پیش‌گرفته‌اید برایتان مناسب است یا خیر. اصلی‌ترین لازمه دستیابی به‌تناسب‌اندام توجه به غذای مصرفی و اطمینان از انجام مداوم تمرینات هست. افراد چاق باید به یک مربی تناسب‌اندام یا متخصص تغذیه مراجعه نمایند تا آن‌ها بهترین توصیه‌ها را در زمینه کاهش وزن به همراه برنامه‌ تمرینی برای دستیابی به اهداف را به آن‌ها ارائه دهند. بااین‌حال، افرادی وجود دارند که در طولانی‌مدت وزن بسیار ناچیزی را کاهش داده‌اند بنابراین قصد دارند از کاهش وزن و رژیم غذایی خود منصرف شوند. در این مقاله ما به 5 ویژگی برتر برنامه‌های کاهش وزن اشاره می‌کنیم تا با بهره‌مندی از آن‌ها بتوانید وزن خود را کاهش دهید.

1. تغذیه مناسب به‌جای استفاده از رژیم‌های تک غذایی

همان‌طور که می‌دانید راه میانبری برای تغذیه سالم وجود ندارد. کافی است از برنامه‌های غذایی که صرفاً بر روی استفاده از یک وعده غذایی تمرکز دارند خودداری نمایید. بسیاری از افراد بر این باورند که صرفاً از غذاهای دارای فیبر و پروتئین استفاده می‌کنند. اما شایان‌ذکر است که کاهش وزن سالم به معنای داشتن یک رژیم غذایی متوازنی است که حاوی تمام گروه‌های غذایی هست. محرومیت غذایی و گرسنگی درنهایت منجر به آسیب به بدن می‌گردند. شما می‌توانید به‌طور موقت چربی خود را کاهش دهید اما این امر صرفاً منجر به رابطه‌ای نامناسب با غذاها می‌گردد. ویژگی اصلی که باید به خاطر داشته باشید اعتدال هست.

2. عادت‌های غذایی با در نظر گرفتن کالری

آگاهی و توجه به غذای مصرفی اولین گام در تغذیه سالم به شمار می‌رود. بهترین روش برای انجام این کار پیروی از یک رژیم غذایی است که به شما اجازه بررسی میزان کالری مصرفی را فراهم می‌آورد. اطلاع از میزان کالری مصرفی یکی از ارزشمندترین بخش‌های کاهش وزن هست. بسیاری از افراد شمارش کالری‌ها را امری خسته‌کننده قلمداد می‌کنند. اما این در حالی است که با شمارش کالری‌ها شما می‌توانید میزان کالری موردنیاز بدن خود را تعیین کرده و بسته به آن میزان مواد غذایی خود را تنظیم نمایید. نیازی به کاهش غذاهای دارای کالری در رژیم غذایی روزانه شما وجود ندارد زیرا کافی است رژیمی را انتخاب کنید که برای شما مناسب بوده و می‌توانید با استفاده از آن میزان کالری موردنیاز برای کاهش وزن را محاسبه نمایید. مطالعه برچسب‌های موجود بر روی مواد غذایی سرآغاز خوبی به شمار می‌رود.

3. مدیریت وعده، مصرف آب و کاهش وزن

علاوه بر کالری، یک رژیم غذایی مناسب باید انگیزه شما به کنترل میزان غذای مصرفی را افزایش دهد. نیازی نیست که خود را از رژیم غذایی محروم سازید. یک برنامه عالی کاهش وزن شما را قادر می‌سازد تا از نظم و انضباط داخلی بدن خود برای مصرف آگاهانه مواد غذایی استفاده نمایید. علاوه بر این، تأمین آب کافی نیز یکی از اصلی‌ترین عوامل کاهش وزن به شمار می‌رود. بسیاری از افراد به مصرف آب توجه نمی‌کنند. متأسفانه ما نمی‌توانیم میزان کافی آب در طول روز مصرف کنیم. همچنین ما از اهمیت مصرف آب در زندگی سالم نیز بی‌خبر هستیم. آب‌رسانی کافی به بدن نقش مهمی را در سم‌زدایی ایفا می‌کند. نوشیدن روزانه هشت لیوان آب منجر به از بین رفتن تمام سموم و ضایعات بدن گردیده و شما را سالم‌تر می‌سازد. مصرف آب استراتژی مناسبی برای تقویت سیری در حین تغذیه هست.

4. برنامه

یک برنامه کاهش وزن باید دارای یک برنامه تمرین منظم باشد. صرف‌نظر از نوع ورزشی که شما انجام می‌دهید، تمرینات منجر به کاهش وزن شما می‌گردند. همچنین توجه داشته باشید برنامه تمرین شما باید در طول زمان به‌تدریج تغییر و تحول داشته باشد. هرگز در ابتدا با تمرینات بسیار دشوار آغاز نکنید تا بدن شما خود را با شرایط تمرین وفق دهد. برخی افرادی که اغلب اوقات را پشت میز کار سپری می‌کنند باید به‌تدریج تمرین را آغاز کنند تا از صدمه جلوگیری نموده و بتوانند به موفقیت طولانی‌مدت دست یابند. شما می‌توانید با روزانه 20 دقیقه تمرین آغاز نمایید. شما می‌توانید با پیاده‌روی یا دویدن آرام در یک پارک تمرینات خود را آغاز کنید. در طول زمان شما می‌توانید شدت و میزان تمرینات خود را افزایش داده و بدن خود را به چالش بکشید. همانند یک رژیم غذایی متعادل، روش برای کاهش ناگهانی چربی از طریق ورزش وجود ندارد. یک برنامه تمرین مناسب روش دیگری برای تغییر روحیه و اعتمادبه‌نفس خود هست.

5. یک رژیم غذایی سازگار با خود

کاهش وزن روشی برای ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی خود هست. نیازی ندارد که آن را به‌عنوان یک هدف بلندمدت قلمداد کنید. انتخاب یک برنامه غذایی کاهش وزن مناسب نیازمند ارزیابی شیوه زندگی کنونی شما هست. به‌منظور دستیابی به اهداف کاهش وزن، رژیمی را انتخاب کنید که منجر به کاهش کیفیت زندگی و خوشحالی شما نمی‌گردد. فردی که شغل وی منجر به فعالیت بیش‌ازحد وی در طول شبانه‌روز می‌گردد نیازی به برنامه‌های بسیار دشوار ندارد. شما همچنین باید وضعیت اقتصادی خود را نیز در نظر بگیرید. غذاهای موردنیاز برای رژیم غذایی مغذی نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت زمان می‌باشند. همواره روش مناسبی برای کاهش وزن شما وجود دارد و کافی است شما زمان خود را به‌خوبی مدیریت کرده و بر روی انتخاب‌های سالم تمرکز نمایید.


تالیف:

تن ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت forums.zenlabsfitness.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام  تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *