قهرمانان بدنسازی ایران, مقالات

برترین قهرمانان بدنسازی ایران

برترین قهرمانان بدنسازی ایران
 • برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  کدام‌یک از قهرمانان بدنسازی ایران را می‌شناسید؟ آیا هیچ یک از این اسطوره‌های ورزشی، الگوی شما در مسیر بدنسازی هستند؟ هادی چوپان، بیت‌الله عباسپور، سهراب سرابی و روح‌الله داداشی تنها برخی از قهرمانان این رشته در ایران هستند. هر یک از این افراد با تلاش فراوان مسیری سخت را طی کرده‌اند تا به هدف خود برسند. برای آشنایی بیشتر با اسطوره‌های پرورش اندام ایران همراه تن‌ورز باشید.

  قهرمانان بدنسازی از سنین کم هدف خود را پیدا کرده و به دنبال بهترین راه برای دست‌یابی به آن بوده‌اند. در این مسیر با موانع زیادی روبرو شده اما هیچ‌گاه ناامید نشدند. همواره راه و روش علمی را سرلوحه خود قرار داده‌اند. بسیاری از این افراد نه‌تنها به مقام قهرمانی در ایران دست یافته‌اند، بلکه قهرمان جهانی نیز هستند.

  قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه هادی چوپان

  هادی چوپان متولد چهارم مهرماه سال 1366 در استان فارس است. در دوران نوجوانی به حرفه گچ‌کاری مشغول بود. هادی از سن 13 سالگی به همراه برادرش ورزش بدنسازی را آغاز کرد. اولین قهرمانی او به سن 19 سالگی در مسابقات بزرگسالان استان فارس بازمی‌گردد.

  در سال 1390 یعنی در سن 24 سالگی از او برای تیم ملی بدنسازی دعوت شد. در همان سال نیز موفق به کسب مدال نقره جهانی گردید. یک سال بعد نیز مدال طلا آسیا را کسب نمود. در سال 2019 چوپان بعد از تلاش‌های فراوان جواز مستر المپیا را کسب کرد. او در این مسابقات به مقام سوم مسترالمپیا رسید. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه بیت‌الله عباسپور

  بیت‌الله عباسپور یکی از قهرمانان بدنسازی ایران است که در سال 1358در شهرستان بیجار متولد شد. او علاوه بر مقام‌های بسیار، دارای منش و رفتار پهلوانی بود. بیت‌الله عباسپور در جهان با لقب بیتو معروف می‌باشد. او در سن 16 سالگی به پیشنهاد عموی خود وارد رشته بدنسازی شد. در همان سال مقام قهرمانی مسابقات جوانان کرج را به دست آورد.

  مربی بیت‌الله نیز یکی از قهرمانان به نام بدنسازی یعنی “عباس مهدوی” بود. علاوه بر مسابقات داخلی، عباسپور در اولین مسابقه خارجی خود یعنی مسابقات جهانی هندوستان نیز مدال طلا کسب کرد. او پس از کسب عناوین متعدد، در سال 2012 وارد دنیای حرفه‌ای‌ها شد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه محمد کاشانکی

  محمد کاشانکی از دیگر قهرمانان پرورش اندام و فیزیک ایران است. محمد متولد 29 شهریور سال 1361 در تهران می‌باشد. او با رشته ژیمناستیک وارد عرصه ورزش شد. پس از آن از 15 سالگی با رشته بدنسازی مسیر ورزش را ادامه داد. کاشانکی در سال 1393 موفق به اولین مدال طلا در رشته فیزیک داخل کشور گردید. پس از آن نیز به قهرمانی‌های متعددی دست یافت.

  اولین مدال طلا خارجی کاشانکی به سال 2016 و مسابقات مسترالمپیا آماتوری روسیه بازمی‌گردد. او در همین مسابقات موفق به کسب کارت حرفه‌ای گردید و وارد دنیا حرفه‌ای‌های فیزیک شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه سهراب سرابی

  استاد سهراب سرابی یکی از قهرمانان بی‌بدیل پرورش اندام ایران است. او متولد 13 فروردین 1325 در شهر مشهد می‌باشد. سهراب از نوجوانی استعداد فوق‌العاده‌ای در ورزش داشت. در همین بین نیز با دیدن یکی از قهرمانان مشهد در خیابان، به بدنسازی علاقه پیدا کرد. سهراب سرابی یکی از قهرمانان بدنسازی ایران تمرینات خود را با وسایل دست‌ساز در منزل شروع نمود. پس از مدتی نیز تمرین در باشگاه را شروع کرد.

  سرابی، در سن 17 سالگی اولین مقام کشوری خود را در به دست آورد. پس از پیشرفت‌های متعدد به دلیل برخی غرض‌ورزی‌ها، به مدت 6 سال به حاشیه رانده شد. در این بین برخی قهرمانان دیگر نیز خانه‌نشین شدند. او در حدود 30 سال جزو برترین قهرمانان بین‌المللی بود. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه علی تبریزی

  علی تبریزی نوری متولد تیرماه سال 1351 در مشهد است. او با الگو قرار دادن دایی خود، ابتدا به کشتی و سپس به بدنسازی روی آورد. در سال 1376 به عضویت تیم ملی ایران در آمد و پس از آن به مقام قهرمانی رسید. علی تبریزی قهرمان سنگین‌وزن بدنسازی است.

  تبریزی رکورددار بیشترین عنوان اورالی و قهرمان قهرمانان در مسابقات آماتوری فدراسیون IFBB می‌باشد. او تنها اسطوره‌ای است که موفق به کسب این عنوان برای 3 بار شده است. تبریزی پس از کسب مقام‌های بسیار با کشور قطر قرارداد بست. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه محراب فاطمی

  محراب فاطمی یکی از معروف‌ترین قهرمانان پاورلیفتینگ و رشته قوی‌ترین مردان است. او در یک خانواده پرجمعیت در سال 1353 متولد شد. محراب به تشویق برادر بزرگش مهدی وارد این رشته ورزشی گردید. سپس در سال 1377 به همراه یکدیگر برنامه مردان آهنین را پایه‌گذاری کردند.

  محراب موفق به کسب 4 قهرمانی در این مسابقات شد. پس از مدتی به دلیل برخی حواشی از حضور در مسابقات بعد خودداری نمود. مقام سوم مسابقات جهانی فنلاند از دیگر دستاوردهای محراب فاطمی یکی از قهرمانان بدنسازی ایران می‌باشد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه محرم پناهی

  محرم پناهی یکی از پرمدال‌ترین بدنسازان ایران است. او علاوه بر قهرمانی در این رشته، مربی بسیار معروفی می‌باشد. محرم متولد سال 1354 در شهر آبگرم از توابع شهرستان تاکستان استان قزوین است. او تمرینات خود را در سن 16 سالگی به همراه برادرش آغاز نمود.

  پس از دو سال در سن 18 سالگی به اولین مسابقه رسمی خود یعنی مسابقات قهرمانی کرج راه پیدا کرد. پناهی موفق به کسب مقام دوم در این رقابت‌ها شد. او علاوه بر قهرمانی‌های داخل کشور در مسابقات جهانی نیز درخشیده است. همچنین در سال‌های اخیر شاگردان متعددی را تربیت و روانه مسابقات کرد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه محسن یزدانی

  محسن یزدانی بدنساز ایرانی و قهرمان نامدار مسابقات پرورش اندام ایران می‌باشد. یزدانی متولد مردادماه سال 1348 در تهران می‌باشد. “حمید قیصری” جزو اولین مشوقان او در این رشته بوده است. محسن اولین فرد ایرانی است که موفق به دریافت کارت حرفه‌ای رشته پرورش اندام گردید.

  در سال 1999 نیز عنوان پیشرفته‌ترین بدنساز سال را کسب نمود. یزدانی در اولین حضور خود در مسابقات وزن 65 کیلوگرم، مقام سوم کشور را به دست آورد. همچنین سال 2001 وارد دنیا حرفه‌ای‌های پرورش اندام شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه موسی اسماعیل‌پور

  از دیگر قهرمانان بدنسازی ایران، موسی اسماعیل‌پور است. موسی متولد سال 1360 در فریدون‌کنار مازندران می‌باشد. او از دوران نوجوانی در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت کرد. موسی ابتدا وارد ورزش کشتی شد و عناوین بسیاری را در این رشته به دست آورد. سپس پس از طی چند سال به رشته بدنسازی روی آورد. اسماعیل‌پور به سرعت در عرض یک سال ستاره مسابقات استان مازندران شد. پس از آن نیز قهرمان کشور گردید. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه روح‌الله داداشی

  روح‌الله داداشی یکی از قهرمانان بدنسازی، پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان بود. داداشی در بهمن 1360 متولد شد. او فعالیت‌های ورزشی خود را با رشته کشتی آغاز نمود. بااین‌حال پس از طی دو سال وارد عرصه بدنسازی گردید. اولین مسابقه روح‌الله به سال 1378، مسابقات بدنسازی استان کرج بازمی‌گردد. او موفق به کسب مقام قهرمانی در این رقابت‌ها شد. همچنین به دلیل علاقه شدید به رشته‌های پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان روی آورد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه سامان سرابی

  سامان سرابی فرزند سهراب سرابی از دیگر قهرمانان بدنسازی ایران و پرورش اندام آسیا و جهان می‌باشد. او متولد آبان 1355 در تهران است. از زمان کودکی در کنار پدرش تمرینات ورزشی را آغاز نمود. سپس در سن 16 سالگی اولین قهرمانی خود را در مسابقات دانش‌آموزی مشهد به دست آورد.

  سامان به دلیل ادامه تحصیل، چندین سال ورزش بدنسازی را به صورت حرفه‌ای کنار گذاشت. اما پس از کسب مدرک کارشناسی تربیت‌بدنی، مجدداً تمرینات خود را آغاز نمود. پس از یک مدت کوتاه نیز قهرمان مسابقات استان خراسان شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  زندگی‌نامه یزدان راد

  یزدان راد نیز یکی دیگر از قهرمانان در دسته سنگین‌وزن است. او متولد 22 آبان 1342 در تهران می‌باشد. یزدان راد به مدت 10 سال قهرمان سنگین‌وزن ایران بود. از نوجوانی در رشته‌های ورزشی متفاوتی فعالیت کرد. سپس در سن 23 سالگی وارد رشته پرورش اندام شد. راد اولین فرد ایران پس از انقلاب اسلامی بود که موفق به کسب مدال طلا در مسابقات خارجی گردید. پس از کسب مقام‌های متعدد مسابقات حرفه‌ای نیز به دنیای مربیگری وارد شد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  جمع‌بندی

  محسن یزدانی، محرم پناهی و محراب فاطمی تنها برخی از قهرمانان بدنسازی ایران هستند. از دیگر نام‌آوران این عرصه می‌توان به علی تبریزی نوری، سهراب و سامان سرابی اشاره نمود. این اسطوره‌های پرورش اندام با تلاش‌های فراوان در مقابل غرض‌ورزی‌ها ایستاده و به مقام قهرمانی رسیدند. امید است که ورزشکاران ایرانی در این مسیر روزبه‌روز شاهد موفقیت‌های بیشتری باشند.


  تالیف:

   تن ورز تولید شده در تولید محتوای تن‌ورز

  در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

  عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید. 


  N:1818

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  2 دیدگاه در “برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  1. کریمی ثانی گفت:

   عالی بود این مطلب. مرسی از زحمات شما

   1. تولید محتوا تن ورز گفت:

    ممنون از شما که همراه ما هستین.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *