قهرمانان بدنسازی ایران, مقالات

فهرست بهترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران

برترین قهرمانان بدنسازی ایران و بهترین قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟
 • برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  به دنبال فهرست بهترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران هستید ؟ کدام قهرمان بدنسازی ایران را می‌شناسید؟ بهترین بدنساز ایران کیست؟ قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟ آیا هیچ یک از این اسطوره‌های ورزشی الگوی شما در مسیر بدنسازی هستند؟ هادی چوپان، بیت‌الله عباسپور، سهراب سرابی و روح‌الله داداشی تنها تعدادی از قهرمانان پرورش اندام ایران هستند. هر یک از این افراد با تلاش فراوان مسیری سخت را طی کرده‌اند تا به هدف خود برسند. برای آشنایی بیشتر با اسطوره‌های پرورش اندام ایران همراه تن‌ورز باشید.

  با مطالعه تاریخچه زندگی و سرگذشت بهترین قهرمانان بدنسازی ایران که در جهان نیز دارای مقام هستند به این نتیجه می‌رسیم که تمرینات مستمر، نظم و پشتکار و داشتن اراده قوی و برنامه بدنسازی مناسب رمز موفیت این افراد بوده است. قهرمانان پروش اندام از سنین کم هدف خود را پیدا کرده و به دنبال بهترین راه برای دست‌یابی به آن بوده‌اند و در سنین جوانی به شهرت رسیده‌اند. در این مسیر با موانع زیادی روبرو شده اما هیچ‌گاه ناامید نشدند. همواره راه و روش علمی را سرلوحه خود قرارداده‌اند. بهترین بدنسازان ایران نه تنها به مقام قهرمانی در ایران دست یافته‌اند، بلکه قهرمان جهانی نیز هستند.

  برنامه تمرینی و رژیم غذایی تن ورز گیف

  قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟

  تیم تولید محتوای تن ورز با هدف آشنایی شما ورزشکاران و بدنسازان با این قهرمانان پرورش اندام ایران و جهان اقدام به تهیه زندگینامه معروف‌ترین و بهترین قهرمانان بدنسازی ایران نموده است. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟ قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟ یا پرافتخارترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران چه اقرادی هستند با ما همراه باشید. در ادامه زندگینامه هر کدام به مختصر آورده شده است. در صورت تمایل به مطالعه کامل بیوگرافی این قهرمانان در بخش مربوطه کلیک کنید.

  زندگی نامه هادی چوپان

  قهرمانان بدنسازی ایران

  هادی چوپان یکی از قهرمانان پرورش اندام ایران متولد چهارم مهرماه سال 1366 در استان فارس است. در دوران نوجوانی به حرفه گچ‌کاری مشغول بود. هادی از سن 13 سالگی به همراه برادرش ورزش بدنسازی را آغاز کرد. اولین قهرمانی او به سن 19 سالگی در مسابقات بزرگسالان استان فارس بازمی‌گردد.

  در سال 1390 یعنی در سن 24 سالگی از او برای تیم ملی بدنسازی دعوت شد. در همان سال نیز موفق به کسب مدال نقره جهانی گردید. یک سال بعد نیز مدال طلا آسیا را کسب نمود. در سال 2019 چوپان بعد از تلاش‌های فراوان جواز مستر المپیا را کسب کرد. او در این مسابقات به مقام سوم مسترالمپیا رسید. اما هادی توانست در سال 2022 اولین ایرانی باشد که مدال طلای مسابقات مستر المپیا را به گردن کند. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  زندگی نامه بیت‌الله عباسپور

  قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟

  بیت‌الله عباسپور یکی از قهرمانان بدنسازی ایران است که در سال 1358در شهرستان بیجار متولد شد. او علاوه بر مقام‌های بسیار، دارای منش و رفتار پهلوانی بود. بیت‌الله عباسپور در جهان با لقب بیتو معروف می‌باشد. او در سن 16 سالگی به پیشنهاد عموی خود وارد رشته بدنسازی شد. در همان سال مقام قهرمانی مسابقات جوانان کرج را به دست آورد.

  مربی بیت‌الله نیز یکی از قهرمانان به نام بدنسازی یعنی “عباس مهدوی” بود. علاوه بر مسابقات داخلی، عباسپور در اولین مسابقه خارجی خود یعنی مسابقات جهانی هندوستان نیز مدال طلا کسب کرد. او پس از کسب عناوین متعدد، در سال 2012 وارد دنیای حرفه‌ای‌ها شد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  زندگی نامه محمد کاشانکی

  قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟

  محمد کاشانکی از دیگر قهرمانان پرورش اندام و فیزیک ایران است. محمد متولد 29 شهریور سال 1361 در تهران می‌باشد. او با رشته ژیمناستیک وارد عرصه ورزش شد. پس از آن از 15 سالگی با رشته بدنسازی مسیر ورزش را ادامه داد. کاشانکی در سال 1393 موفق به اولین مدال طلا در رشته فیزیک داخل کشور گردید. پس از آن نیز به قهرمانی‌های متعددی دست یافت.

  اولین مدال طلا خارجی کاشانکی به سال 2016 و مسابقات مسترالمپیا آماتوری روسیه بازمی‌گردد. او در همین مسابقات موفق به کسب کارت حرفه‌ای گردید و وارد دنیا حرفه‌ای‌های فیزیک شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  زندگی نامه سهراب سرابی

  بهترین قهرمان بدنسازی ایران

  استاد سهراب سرابی یکی از قهرمانان پرورش اندام ایران است. او متولد 13 فروردین 1325 در شهر مشهد می‌باشد. سهراب از نوجوانی استعداد فوق‌العاده‌ای در ورزش داشت. در همین بین نیز با دیدن یکی از قهرمانان مشهد در خیابان، به بدنسازی علاقه پیدا کرد. سهراب سرابی یکی از قهرمانان بدنسازی ایران تمرینات خود را با وسایل دست‌ساز در منزل شروع نمود. پس از مدتی نیز تمرین در باشگاه را شروع کرد.

  سرابی، در سن 17 سالگی اولین مقام کشوری خود را در به دست آورد. پس از پیشرفت‌های متعدد به دلیل برخی غرض‌ورزی‌ها، به مدت 6 سال به حاشیه رانده شد. در این بین برخی قهرمانان دیگر نیز خانه‌نشین شدند. او در حدود 30 سال جزو برترین قهرمانان بین‌المللی بود. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  زندگی نامه علی تبریزی

  قهرمانان بدنسازی ایران

  علی تبریزی نوری یکی از قهرمانان بدنسازی ایران متولد تیرماه سال 1351 در مشهد است. او با الگو قرار دادن دایی خود، ابتدا به کشتی و سپس به بدنسازی روی آورد. در سال 1376 به عضویت تیم ملی ایران در آمد و پس از آن به مقام قهرمانی رسید. علی تبریزی قهرمان سنگین‌وزن بدنسازی است.

  تبریزی رکورددار بیشترین عنوان اورالی و قهرمان قهرمانان در مسابقات آماتوری فدراسیون IFBB می‌باشد. او تنها اسطوره‌ای است که موفق به کسب این عنوان برای 3 بار شده است. تبریزی پس از کسب مقام‌های بسیار با کشور قطر قرارداد بست. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  زندگی نامه محراب فاطمی

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  محراب فاطمی یکی از معروف‌ترین قهرمانان پاورلیفتینگ و رشته قوی‌ترین مردان است. او در یک خانواده پرجمعیت در سال 1353 متولد شد. محراب به تشویق برادر بزرگش مهدی وارد این رشته ورزشی گردید. سپس در سال 1377 به همراه یکدیگر برنامه مردان آهنین را پایه‌گذاری کردند.

  محراب موفق به کسب 4 قهرمانی در این مسابقات شد. پس از مدتی به دلیل برخی حواشی از حضور در مسابقات بعد خودداری نمود. مقام سوم مسابقات جهانی فنلاند از دیگر دستاوردهای محراب فاطمی یکی از قهرمانان بدنسازی ایران می‌باشد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  زندگی نامه محرم پناهی

  قهرمان بدنسازی ایران

  محرم پناهی یکی از پرمدال‌ترین قهرمان بدنسازی ایران است. او علاوه بر قهرمانی در این رشته، مربی بسیار معروفی می‌باشد. محرم متولد سال 1354 در شهر آبگرم از توابع شهرستان تاکستان استان قزوین است. او تمرینات خود را در سن 16 سالگی به همراه برادرش آغاز نمود.

  پس از دو سال در سن 18 سالگی به اولین مسابقه رسمی خود یعنی مسابقات قهرمانی کرج راه پیدا کرد. پناهی موفق به کسب مقام دوم در این رقابت‌ها شد. او علاوه بر قهرمانی‌های داخل کشور در مسابقات جهانی نیز درخشیده است. همچنین در سال‌های اخیر شاگردان متعددی را تربیت و روانه مسابقات کرد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  زندگی نامه محسن یزدانی

  برترین قهرمانان بدنسازی ایران

  محسن یزدانی بدنساز ایرانی و قهرمان نامدار مسابقات پرورش اندام ایران می‌باشد. یزدانی متولد مردادماه سال 1348 در تهران می‌باشد. “حمید قیصری” جزو اولین مشوقان او در این رشته بوده است. محسن اولین فرد ایرانی است که موفق به دریافت کارت حرفه‌ای رشته پرورش اندام گردید.

  این قهرمان پرورش اندام ایران در سال 1999 نیز عنوان پیشرفته‌ترین بدنساز سال را کسب نمود. یزدانی در اولین حضور خود در مسابقات وزن 65 کیلوگرم، مقام سوم کشور را به دست آورد. همچنین سال 2001 وارد دنیا حرفه‌ای‌های پرورش اندام شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  زندگی نامه موسی اسماعیل‌پور

  قهرمان پرورش اندام ایران

  از دیگر قهرمانان بدنسازی ایران موسی اسماعیل‌پور است. موسی متولد سال 1360 در فریدون‌کنار مازندران می‌باشد. او از دوران نوجوانی در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت کرد. موسی ابتدا وارد ورزش کشتی شد و عناوین بسیاری را در این رشته به دست آورد. سپس پس از طی چند سال به رشته بدنسازی روی آورد. اسماعیل‌پور به سرعت در عرض یک سال ستاره مسابقات استان مازندران شد. پس از آن نیز قهرمان کشور گردید. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  زندگی نامه روح‌الله داداشی

  قهرمان بدنسازی ایران

  روح‌الله داداشی یکی از قهرمانان بدنسازی، پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان بود. داداشی در بهمن 1360 متولد شد. او فعالیت‌های ورزشی خود را با رشته کشتی آغاز نمود. بااین‌حال پس از طی دو سال وارد عرصه بدنسازی گردید. اولین مسابقه روح‌الله به سال 1378، مسابقات بدنسازی استان کرج بازمی‌گردد. این قهرمان بدنسازی ایران موفق به کسب مقام قهرمانی در این رقابت‌ها شد. همچنین به دلیل علاقه شدید به رشته‌های پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان روی آورد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  زندگی نامه سامان سرابی

  بهترین قهرمان بدنسازی ایران

  سامان سرابی فرزند سهراب سرابی از دیگر قهرمانان بدنسازی ایران و پرورش اندام آسیا و جهان می‌باشد. او متولد آبان 1355 در تهران است. از زمان کودکی در کنار پدرش تمرینات ورزشی را آغاز نمود. سپس در سن 16 سالگی اولین قهرمانی خود را در مسابقات دانش‌آموزی مشهد به دست آورد.

  سامان به دلیل ادامه تحصیل، چندین سال ورزش بدنسازی را به صورت حرفه‌ای کنار گذاشت. اما پس از کسب مدرک کارشناسی تربیت‌بدنی، مجدداً تمرینات خود را آغاز نمود. پس از یک مدت کوتاه نیز قهرمان مسابقات استان خراسان شد. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.

  زندگی نامه یزدان راد

  قهرمان پرورش اندام ایران

  یزدان راد یکی دیگر از قهرمانان پرورش اندام ایران در دسته سنگین‌وزن است. او متولد 22 آبان 1342 در تهران می‌باشد. یزدان راد به مدت 10 سال قهرمان سنگین‌وزن ایران بود. از نوجوانی در رشته‌های ورزشی متفاوتی فعالیت کرد. سپس در سن 23 سالگی وارد رشته پرورش اندام شد. راد اولین فرد ایران پس از انقلاب اسلامی بود که موفق به کسب مدال طلا در مسابقات خارجی گردید. پس از کسب مقام‌های متعدد مسابقات حرفه‌ای نیز به دنیای مربیگری وارد شد. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  زندگی نامه اسحاق قویدل

  اسحاق قویدل قهرمان پرورش اندام ایران و جهان در آذر 1366 در شهر بابل به دنیا آمد. حسان که لقب کوه عضله ایران را کسب کرده است قدی معادل 175 سانتیمتر و وزنی معادل 112 کیلو گرم داشت. دوره عمر وی و همچنین دوره عمر ورزشی این قهرمان بدنسازی ایران بسیار کوتاه بود.

  اسحاق تنها بدنساز ایران است که 4 دوره موفق به کسب مقام قهرمانی کشوری در حوزه سنگین وزن شده است. وی قهرمان مستر المپیا از ایران می‌باشد و اولین ایرانی است که موفق به حضور در مسابقات سنگین وزن حرفه ای پرورش اندام شد.

  متاسفانه به دلیل مصرف نامناسب مکمل‌های ورزشی اسحاق قویدل در سن 34 سالگی و در کشور کانادا به دلیل بیماری سارکوم چشم از دنیا فروبست. جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا را کلیک نمایید.

  جمع بندی

  به واقع قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟ قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟ محسن یزدانی، محرم پناهی، محراب فاطمی و اسحاق قویدل و دیگران تنها برخی از قهرمانان بدنسازی ایران هستند. از دیگر نام‌آوران این عرصه می‌توان به علی تبریزی نوری، سهراب و سامان سرابی اشاره نمود. این اسطوره‌های پرورش اندام با تلاش‌های فراوان در مقابل غرض‌ورزی‌ها ایستاده و به مقام قهرمانی رسیدند.

  امید است که ورزشکاران ایرانی در این مسیر روزبه‌روز شاهد موفقیت‌های بیشتری باشند. ضمن آن‌که همه ما بتوانیم از این قهرمانان درس پهلوانی و مردانگی را به درستی بیاموزیم.


  تالیف:

   تن ورز تولید شده در تولید محتوای تن‌ورز


  N:1818

  قهرمان بدنسازی ایران کیست ؟

  شما با زندگینامه بهترین قهرمانان بدنسازی ایران همچون بیت الله عباسپور ، هادی چوپان ، سهراب سرابی ، علی تبریزی ، محراب فاطمی و …. آشنا خواهید شد.

  قهرمان پرورش اندام ایران کیست ؟

  با زندگینامه قهرمانان پرورش اندام ایران همچون بیت الله عباسپور ، هادی چوپان ، سهراب سرابی ، علی تبریزی ، محراب فاطمی و …. آشنا شوید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷۷ رای

  نوشته های مشابه

  8 دیدگاه در “فهرست بهترین قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام ایران

  1. کریمی ثانی گفت:

   عالی بود این مطلب. مرسی از زحمات شما

   1. تولید محتوا تن ورز گفت:

    ممنون از شما که همراه ما هستین.

  2. سهیل برادران گفت:

   سلام. خیلی عالی بود. بهترین قهرمانان ایرانی رو میشه کامل شناخت. ممنون از زحماتی که می‌کشین

   1. تولید محتوا تن ورز گفت:

    سلام. ما سعی بر این داریم که قهرمانان ایرانی این رشته رو بیشتر و بهتر به همراهان تن ورز معرفی کنیم.

  3. نزدک گفت:

   من واقعا بیت الله عباسپور رو دوست داشتم. عالی بود.

   1. تولید محتوا تن ورز گفت:

    بله دوست عزیز. ایشون از بهترین‌های ایران بودن. روحشون شاد.

  4. رهگذر گفت:

   علی خرم سعدی قهرمان سنگین وزن ایران از استان فارس بود که سال ۱۳۷۳حمزه هوشمند دوم شد علی خرم سعدی اول شد آنقدر ژنتیک داشت و بدنش خاص بود که تونست حمزه هوشمند رو شکست بده آقای هوشمند بدنش همیشه های بود حالا حساب کنین علی خرم سعدی چه هیولایی بود که تونست اول بشه

  5. رامتین گفت:

   چرا مهدی حاتمی نیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *