آموزش حرکات پا, آموزش حرکات سرشانه, راهنمای حرکات بدنسازی, مقالات

حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن – Hang Snatch

حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن Hang Snatch
 • حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن – Hang Snatch یکی از تمرینات وزنه‌برداری المپیک است. این تمرین در سطح متوسط بوده و مناسب تقویت عضلات پشت ران یا همسترینگ می‌باشد. با تن‌ورز همراه باشید تا آموزش حرکات بدنسازی را به‌صورت حرفه‌ای بیاموزید.

  نوع: وزنه‌برداری المپیک

  عضلات هدف: همسترینگ (پشت پا)

  ابزار: هالتر

  سطح: متوسط

  برنامه تمرینی و رژیم غذایی تن ورز گیف

  نحوه انجام حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن – Hang Snatch

  1. ابتدا هالتر را بارگذاری کنید. سپس آن را در مقابل بدن و پائین شکم با دست‌های کاملاً باز بگیرید. پاها دقیقاً در امتداد لگن و پنجه‌‏ها را رو به بیرون قرار دهید. سینه رو به بالا و سر را رو به‌ جلو نگهدارید. باسن را پایین ببرید. سرشانه‏‌ها در امتداد هالتر قرار بگیرند. اکنون در وضعیت آغاز حرکت هنگ اسنچ هستید.
  2. هالتر را از جلوی شکم و مقابل سینه‌ها عبور داده و بالا ببرید. این حالت اولین کشش این تمرین می‌باشد. زاویه کمر تا لحظه عبور هالتر از مقابل سینه ثابت بماند.
  3. با کشش زانوها، ران‏‌ها و مچ پاها به کشش دوم منتقل‌ می‌شود. هالتر را با نهایت سرعت و نزدیک به بدن بالا ببرید. در نقطه اوج حرکت، شراگ شانه‏‌ها را انجام داده و آرنج‌‏ها را در طرفین خم ‌کنید.
  4. در موقعیت بالا بردن هالتر، پاها را کمی بیشتر باز ‏نمایید. خود را به زیر هالتر کشیده و آن را بالای سر ببرید. در همین حین در موقعیت اسکوات قرار بگیرید. همچنان به بالای سر بردن هالتر ادامه دهید.
  5. درحالی‌که هالتر را بالای سر برده‌‏اید؛ مجدداً ایستاده و یک تکرار از حرکت را به اتمام برسانید.

  حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن Hang Snatch حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن Hang Snatch حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن Hang Snatch حرکت هالتر یک ضرب از میان بدن Hang Snatch


  تالیف:

  تن ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت Bodybuilding.com)


  N:1795


  حرکات تمرینی و بدنسازی می‌بایست همراه با یک برنامه تمرین و زیرنظر مربی انجام شود.
  مسئولیت انجام صحیح حرکات به عهده ورزشکار بوده و تن ورز تنها جهت کمک به ورزشکاران عزیز، محتوا را تولید یا ترجمه کرده و مسئولیتی در قبال انجام صحیح حرکات و یا آسیب‌های احتمالی ندارد.
  همچنین در صورت تمایل به دریافت یک برنامه تمرین علمی و زیرنظر مربیان، می‌توانید وارد صفحه دریافت برنامه بدنسازی و رژیم غذایی شوید.


   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *